آشنایی با قوانین جهانی موفقیت

آشنایی با قانون جهانی موفقیت

در این مقاله به 12 قانون موفقیت می‌پردازیم که در کتاب آقای برایان تریسی توضیح داده شده است و تعداد بی‌شماری از افراد توانسته‌اند با به‌کارگیری این اصول و قوانین، موفقیت را در زندگی خود افزایش دهند.

1. قانون علت و معلول

برای هر علتی، معلولی است و برای هر معمولی، علت یا علت‌های به‌خصوصی وجود دارد،‌ چه از آن‌ها اطلاع داشته باشید چه نداشته باشید. چیزی به اسم اتفاق وجود ندارد.

در زندگی هر کاری را که بخواهید، می‌توانید انجام دهید به‌شرط آنکه تصمیم بگیرید که دقیقا چه می‌خواهید و همان کاری را بکنید که کسانی که در این راه موفق شده‌اند، انجام داده‌اند.

2. قانون ذهن

همه علت و معلول‌ها ذهنی هستند. افکار شما تبدیل به واقعیت می‌شوند و شما تبدیل به همان چیزی می‌شوید که درباره آن بیشتر فکر می‌کنید.

همیشه درباره چیزهایی فکر کنید که واقعا طالب آن هستید و از فکر کردن درباره چیزهایی که خواستار آن نیستید اجتناب کنید.

3. قانون باور

هر چیزی را که عمیقا باور داشته باشید برایتان به واقعیت تبدیل می‌شود. شما آنچه را که می‌بینید باور نمی‌کنید بلکه آن چیزی را می‌بینید که قبلا به‌عنوان یک باور انتخاب کرده‌اید. پس باید:
1. باورهای محدودکننده‌ای را که مانع موفقیت شما هستند شناسایی کنید.
2. آن‌ها را از بین ببرید.

4. قانون ارزش‌ها

نحوه عملکرد شما همیشه با زیربنایی‌ترین ارزش‌ها و اعتقادات شما هماهنگ است. ارزش‌هایی که به آن اعتقاد دارید، بیان می‌کند ادعاهای شما نیست بلکه گفته‌ها، اعمال و انتخاب‌های شما به‌ویژه در هنگام ناراحتی و عصبانیت است.

5. قانون انگیزه

هر چه می‌گویید یا انجام می‌دهید از تمایلات درونی، خواسته‌ها و غرایز شما سرچشمه می‌گیرد. این کار ممکن است به‌صورت خودآگاه یا ناخودآگاه انجام شود.

رمز موفقیت دو چیز است:
1. تعیین اهداف و برنامه‌ریزی برای آن‌ها.
2. مشخص کردن انگیزه‌ها.

6. قانون انتظارات

اگر با اعتمادبه‌نفس انتظار وقوع چیزی را داشته باشید، در جهان پیرامونتان امکان وقوع پیدا می‌کند. شما همیشه هماهنگ با انتظاراتتان عمل می‌کنید و انتظارات شما بر رفتار و طرز برخورد اطرافیانتان تاثیر می‌گذارد.

7. قانون تمرکز

هر چیزی که ذهن خود را به آن مشغول سازید در زندگی واقعیت پیدا می‌کند. هر چیزی که روی آن تمرکز کنید و مرتبا به آن فکر کنید در زندگی واقعی شکل می‌گیرد و گسترش پیدا می‌کند. بنابراین باید فکر خود را بر چیزهایی متمرکز کنید که در زندگی واقعا طالب آن هستید.

8. قانون عادت

حداقل 95% از کارهایی که انجام می‌دهید از روی عادت است، خواه عادت‌های مفید و خواه عادت‌های مضر. شما می‌توانید عادت‌هایی را که موفقیتتان را تضمین می‌کند در خود پرورش دهید. به این صورت که تا هنگامی‌که رفتار موردنظر به‌صورت خودکار و غیرارادی انجام نشود تمرین و تکرار آگاهانه و مداوم آن را ادامه دهید.

9. قانون جذب

شما مرتبا افکار، ایده‌ها و موقعیت‌هایی را که با افکار غالب شما هماهنگ هستند به خود جذب می‌کنید، خواه افکار منفی و خواه افکار مثبت.

شما می‌توانید بهتر از این‌که هستید باشید، ثروتمندتر از اکنون باشید و توانایی‌های بیشتری داشته باشید؛ چون می‌توانید افکار غالب خود را تغییر دهید.

10. قانون انتخاب

زندگی شما نتیجه انتخاب‌های شما تا این لحظه است. چون همیشه در انتخاب افکار خود آزاد هستید،‌ کنترل کامل زندگیتان و تمامی آنچه برایتان اتفاق می‌افتد در دست شماست.

11. قانون تغییر

تغییر، غیرقابل‌اجتناب است و چون با دانش روزافزون و فناوری رو به پیشرفت هدایت می‌شود با سرعتی غیرقابل قیاس با گذشته در حال حرکت است. کار شما این است که استاد تغییر باشید نه قربانی آن.

12. قانون کنترل

این‌که تا چه حد در مورد خودتان مثبت فکر می‌کنید بستگی به این دارد که فکر می‌کنید تا چه حد زندگیتان را تحت کنترل دارید.

سلامتی، شادی و عملکرد عالی از طریق کنترل کامل افکار، اعمال و شرایط پیرامونتان به وجود می‌آید. هر جا که هستید به خاطر آن است که خودتان این‌طور خواسته‌اید.

مسئولیت کامل آنچه هستید، آنچه به دست آورده‌اید و آنچه خواهید شد بر عهده خود شماست.

.

بلاگر: منصور حیدرزاده

عضو تیم +CHANGE هستم | همیشه به دنبال یادگیری...

اگر این پست مفید بود، آن را به اشتراک بگذار
لینک کوتاه:
https://thisisamirbagheri.com/?p=29968

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت

ورود