آیا باید کسب و کارتان را رها کنید!؟

آیا باید کسب و کارتان را رها کنید!؟

افراد گاهی نمی‌توانند تصور کنند که شاید لازم است از کسب و کارشان دست بکشند و آن را ببندند. گاهی اوقات خارج شدن از یک کسب و کار می‌تواند کار درستی باشد. داشتن یک استراتژی خروج کاری عاقلانه است اما باید بدانیم چه زمانی باید این کار را انجام دهیم.

«پاسخ صحیح (رهایی از کسب و کار) برای هر شخصی متفاوت خواهد بود»

چند موقعیت در زیر گفته می‌شود که در آن‌ها تعطیل کردن کسب و کاری که ساخته‌اید عملی معقول است:

.

1. آنقدر سرتان شلوغ است که اگر وقت نگذارید همه چیز از هم می‌پاشد

راه‌اندازی کسب و کار خودتان نیاز به مقدار زیادی سخت‌کوشی و ساعات کاری طولانی و خسته‌کننده دارد. هرچند اگر تا دیروقت بیدارید و تا آخر هفته کار می‌کنید، این اصلا خوب نیست. پیش از آنکه دست از تلاش بردارید، روش‌هایی را برای متعادل کردن زندگی‌تان پیدا کنید. مسئولیت‌ها را به کارکنان قابل اعتماد خود محول کنید و به خوبی به آن‌ها آموزش دهید.

با این حال اگر شما با این کار نیز به موفقیت نرسیده‌اید، شاید وقت آن باشد که به فروش کسب و کار خود و رفتن به سراغ رویای بعدی‌تان فکر کنید.

.

2. سلامتی شما مرتبا در معرض استرس است

با همه قوت و سازگاری ما، انسان بودن می‌تواند شکننده باشد. انسان‌ها مقاومت و دست‌کشیدن را می‌پذیرند. علاوه بر این استرس موجب می‌شود کارآفرینان حتی نسبت به بیماری‌های ذهنی همچون افسردگی مستعدتر باشند. اگر شما حس می‌کنید خسته هستید یا مرتبا بیمار هستید، شاید بدن شما به شما علامت می‌دهد که وقت آن است از بار خود کم کنید یا آن را کاملا بر زمین بگذارید.

ابتدا برای مراقبت از روان و جسم خود یک قرار ملاقات با پزشکتان بگذارید. سپس می‌توانید به طور جدی درباره کاهش وظایفتان فکر کنید، خودتان را از جایگاه مدیرعامل شرکت حذف کنید یا کسب و کارتان را به طور کلی بفروشید.

.

3. شما باید به طور مداوم به دنبال مشتریان جدید باشید

اگر کسب و کار شما به طور مداوم باید به دنبال خریداران دست اول‌تر باشد و به طور همزمان نمی‌تواند مشتریان سابق و فعلی را راضی نگه دارد، کسب و کار شما در معرض خطر است. توجه بیشتر به بازاریابی و واحدهای خدمات مشتری می‌توانند به این مسائل کمک کنند.

با این حال اگر این تلاش‌ها را داشته‌اید و به موفقیت نرسیده‌اید شاید وقت آن رسیده که آن را یک‌روزه تمام کنید. بدترین واکنش، تلاش بیهوده برای بهبود یک وضعیت بد با صرف پول بیشتر است. حالا شما با تجربه‌ای که به دست آوردید در وضعیت بهتری برای یک اقدام تازه به منظور رسیدن به یک موفقیت بلندمدت هستید.

.

4. شما صبح‌ها به زور از خواب بیدار می‌شوید

همه افراد این صبح‌ها را تجربه می‌کنند آن هم در زمانی که هیچ چیزی لذت‌بخش‌تر از گذراندن روز روی مبل در برنامه اینستاگرام و مقداری بستنی نیست. این نشانه انسان بودن است و شاید شما نیاز به استراحت دارید.

اگر شما از این روزها تجربه می‌کنید، نشانه این است که چیزی بسیار مهم‌تر در معرض خطر است. وقت آن است که بررسی کنید چرا باید کاری را ادامه دهید که دیگر شما را شاد نمی‌کند و به خواسته‌تان نمی‌رساند.

.

5. کسب و کار شما بدون شما خوب پیش می‌رود و شما ترجیح می‌دهید نباشید

وقتی کسب و کار شما چه با شما و چه بدون شما مانند ساعت کار می‌کند، متوجه می‌شوید که کار خود را به خوبی انجام داده‌اید. شما یک کسب و کار پایدار ساخته‌اید. با این حال چون در یک چیز موفق شده‌اید بدین معنی نیست که قطعا باید انجام آن کار را به طور نامحدود ادامه دهید.

اگر کسب و کارتان بدون شما خوب پیش می‌رود و شما خودتان را در بیرون از شرکت به دنبال فرصت‌ها و چالش‌های جدید می‌بینید، شاید وقت آن است که به خروج از کارتان فکر کنید.

بدیهی است که نخواهید تصمیم به خروج از کسب و کار خود بگیرید. این در وهله اول یک تصمیم جدی برای شروع یک کسب و کار است.

با این حال اگر یک یا چند مورد از شرایط بالا را تجربه نکرده‌اید از کارتان دست نکشید.

یک برنامه خروج قایل اجرا تهیه کنید که نه تنها علایق خود شما بلکه کسب و کار و کارمندانتان را به حساب آورد.

سپس شما می‌توانید به مراحل بعد فکر کنید.

اگر این پست مفید بود، آن را به اشتراک بگذار
لینک کوتاه:
https://thisisamirbagheri.com/?p=29879

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت

ورود