تربیت فرزندان شاد و با اعتماد به نفس

تربیت فرزندان شاد و با اعتماد به نفس چگونه است؟

تربیت فرزندان شاد ، سالم و با اعتماد به نفس کاری بسیار دشوارتر از آن است که به نظر می رسد. روش های خاصی وجود دارد كه والدین با کمک آنها می توانند برای تربیت کودکان خود از آنها استفاده کنند تا فرزندان با اعتماد به نفس پرورش دهند.

در ادامه به 3 قانون برای تربیت کودکان با اعتماد به نفس می پردازیم:

.

1) اطمینان حاصل کنید که فرزندان شما قوانینی دارند

اولین کاری که والدین با فرزندان خوشحال و با اعتماد به نفس انجام می دهند این است که فرزندان خود از قوانینی پیروی می کنند. کودکان می خواهند و به قوانین احتیاج دارند.

به عنوان یک پدر و مادر می خواهید ارتباطات ، نظم و انضباط و اطاعت را برقرار کنید بدون اینکه به عنوان یک دیکتاتور روبرو شوید. خواه متوجه این موضوع شوید یا نشوید ، بچه هایتان می خواهند شما برای آنها قوانینی تنظیم کنید.

آنها انتظار دارند شما به آنها اهمیت دهید ، آنها را پرورش دهید و به آنها یاد دهید.

باور کنید یا نکنید ، ناخودآگاه بچه ها می خواهند شما مجموعه ای از دستورالعمل ها را ارائه دهید تا ساختار خاصی در زندگی خود داشته باشند. به این ترتیب آنها می دانند که چه انتظاری داشته باشند و ثبات وجود دارد. بعضی از والدین این اشتباه را می کنند که سعی می کنند با فرزندانشان دوست باشند یا دستورالعمل های محکمی تعیین نمی کنند زیرا می ترسند از این کار نسبت به آنها کینه داشته باشند.

این به راحتی درست نیست و برای ایجاد ثبات مورد نیاز و اشتیاق به آنها بسیار مهم است.

.

2) فرزندان خود را قادر سازید تا خود تصمیم بگیرند

دومین کاری که والدین با فرزندان خوشحال و با اعتماد به نفس انجام می دهند ، توانمند سازی آنها در تصمیم گیری خود است.

وقتی آنها بدانند که برای هر شرایطی چه پاداش و مجازاتی در نظر گرفته شده است ، بچه های شما با تصمیم گیری خود احساس اعتماد به نفس می کنند. آنها قادر به تصمیم گیری و مسئولیت اقدامات خود خواهند بود.

آنها به راهنمایی شما نیاز دارند. آنها به مراقبت و عشق شما نیاز دارند. و شما باید آنها را بشنوند و “قوانین” را رعایت کنید تا هر دو خوشحال باشید.

.

3) با مثبت بودن با بچه های خود صحبت کنید

سومین کاری که والدین با فرزندان خوشحال و با اعتماد به نفس انجام می دهند این است که به گونه ای خاص با آنها صحبت کنند. نحوه گفتگو با فرزندان تنها بزرگترین عامل در شکل گیری شخصیت و اعتماد به نفس آنهاست.

پایه اعتماد به نفس عزت نفس است. عزت نفس به این معنی است که چقدر خودتان را دوست دارید یا چقدر به خود احترام می گذارید. هنگامی که کودکان بزرگ می شوند ، هیچ تصوری از خود ندارند ، هیچ تصوری از خود ندارند ، بنابراین آنها از همان کودکی و با توجه به مهمترین افراد زندگی خود ، مادرشان ، تمام عقاید خود را در مورد خود می گیرند. و پدرشان

بنابراین اگر می خواهید تأثیر زیادی روی فرزندان خود بگذارید ، دائماً آنها را تقویت کنند.

هرگز از فرزندان خود انتقاد نکنید. هرگز فرزندان خود را سرزنش نکنید. هرگز از فرزندان خود شکایت نکنید.

همیشه به آنها بگویید که چقدر فوق العاده هستند. همیشه آنها را بزرگ کنید. همیشه در صورت داشتن مشکلی در زندگی آنها را درک کنید. همیشه به آنها بگویید که چقدر خوب هستند و چقدر باهوش هستند.

این کار را انجام دهید تا مهمترین فرد زندگی آنها همیشه در حال پی ریزی بنیادی روانشناختی از عزت نفس باشد که منجر به اعتماد به نفس مورد نیاز آنها در بزرگسالی شود.

تربیت کودکان کاملاً گردآمد به ویژه در دنیای پرتلاطم امروز دشوار است …

خبر خوب این است که اگر پدر و مادری فداکار باشید و ابزار لازم برای موفقیت را در اختیار آنها قرار دهید ، نه تنها از سلامت آنها اطمینان خواهید داشت ، بلکه خوشحال و اعتماد به نفس نیز خواهید داشت.

.

برای دریافت بروزترین پست‌های آموزشی امیر باقری، اینستاگرام را دنبال کنید.

.

بلاگر: منصور حیدرزاده

عضو تیم +CHANGE هستم | همیشه به دنبال یادگیری...

اگر این پست مفید بود، آن را به اشتراک بگذار
Share on facebook
Share on twitter
Share on google
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on email
Share on print
لینک کوتاه:
https://thisisamirbagheri.com/?p=19647

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت

ورود