تقویت باور و اعتماد به نفس چگونه است؟

تقویت باور و اعتماد به نفس چگونه است؟

توانایی باور به خود می تواند زندگی شما را تغییر دهد.

فقط فکر کن: چه تفاوتی در زندگی شما ایجاد می کند، اگر به توانایی خود در رسیدن به هر چیزی که واقعاً به آن فکر می کنید کاملاً اطمینان داشته باشید؟ 

آرزو و امید به چه چیزی دارید؟ اگر با چنان اعتقاد عمیقی به خود اعتماد داشته باشید که دیگر ترس از شکست نداشته باشید ، چه می شود؟

چگونه به خود ایمان بیاوریم!

بیشتر افراد با اعتماد به نفس کم یا کم شروع می کنند ، اما در نتیجه تلاش های خود ، جسور و شجاع و برون ریز می شوند. و ما دریافته ایم که اگر همان کارهایی را انجام دهید که سایر زنان و مردان با اعتماد به نفس انجام می دهند ، شما نیز احساسات یکسانی را تجربه خواهید کرد و به همان نتایج می رسید.

نکته اصلی این است که به خود صادق باشید ، به بهترین چیزی که در وجود شما است وفادار باشید و زندگی خود را مطابق با بالاترین ارزشها و آرزوها داشته باشید. این تنها راه برای یادگیری واقعی چگونگی ایمان به خود است.

کمی وقت بگذارید تا به این فکر کنید که چه کسی هستید و به چه چیزی اعتقاد دارید و چه چیزی برای شما مهم است.

اگر می خواهید با نویسنده شدن زندگی خود را تغییر دهید ، باور کنید که می توانید این کار را انجام دهید. سخت ترین مرحله در آن سفر یافتن اعتماد به نفس برای یادگیری نحوه نوشتن کتاب است. هنگامی که به یک سیستم اثبات شده برای برنامه ریزی ، تولید و انتشار کارهای خود دست یافتید ، دستیابی به هدف بزرگتر آسان می شود.

با ایمان به خود ، شهامت عملی سریع در مورد اهداف خود را پیدا خواهید کرد. و این ، همانطور که می دانید ، رمز موفقیت است!

من شما را تشویق می کنم که هرگز با تلاش برای گفتن یا گفتن یا احساس کردن چیزی که برای شما درست نیست ، صداقت خود را به خطر نیندازید.

و – مهمتر از همه – به دلیل تردیدهای محدودکننده در خود ، هرگز توانایی بالقوه خود را برای رشد به خطر نیاندازید. درعوض ، اعتماد به نفس خود را در آغوش بگیرید و به خود ایمان داشته باشید زیرا واقعاً می توانید هر کاری را که فکر خود را انجام می دهید انجام دهید.

.

به خود بگویید که اعتماد به نفس دارید و آن را باور کنید
هر روز تأییدهایی مانند “من به خودم ایمان دارم” را تکرار کنید.

افکار شما به کلمات تبدیل می شوند و سخنان شما به اعمال شما تبدیل می شوند. اگر همچنان به خود بگویید که به خودتان اعتقاد دارید ، در نهایت واقعاً به خودتان ایمان خواهید آورد.

ساده است.

شجاعت داشته باشید که خود را همانطور که هستید قبول کنید – نه آنطور که ممکن است یا شخص دیگری فکر می کند شما باید باشید – و بدانید که با در نظر گرفتن همه چیز ، شما فرد بسیار خوبی هستید.

به هر حال ، همه ما استعدادها ، مهارت ها و توانایی های خاص خود را داریم که ما را فوق العاده می کند.

هیچ کس ، از جمله خود شما ، هیچ ایده ای درباره توانایی های شما یا آنچه ممکن است در نهایت انجام دهید یا تبدیل شوید ، ندارد. شاید سخت ترین کار در زندگی این باشد که بپذیرید چقدر واقعاً می توانید خارق العاده باشید ، خود را باور کنید و سپس این آگاهی را در نگرش و شخصیت خود بگنجانید.

.

درک 5 سطح شخصیت

شما می توانید شخصیت خود را با فکر کردن در مورد هدفی با حلقه های متحدالمرکز تصور کنید. شخصیت شما از پنج حلقه تشکیل شده است ، از مرکز با ارزش های شما شروع می شود و از بیرون به سمت دایره بعدی ، اعتقادات و ارزش های شما در زندگی تابش می کند.

.

1. به خود باور داشته باشید

ارزش های شما  در زندگی  ، باورهای شما ،  درباره خود و دنیای اطراف شما را تعیین می کند.

اگر ارزشهای مثبتی مانند عشق ، عطوفت و سخاوت داشته باشید ، باور خواهید کرد که مردم دنیای شما از این ارزشها سزاوار هستند و بر این اساس با آنها رفتار خواهید کرد. وقتی به خود ایمان داشته باشید و فرد خوبی را انتخاب کنید ، می بینید که در زندگی مثبت تر و موفق تر هستید.

.

2. انتظارات را تنظیم کنید و ارزشهای زندگی خود را بدانید

اعتقادات شما ، به نوبه خود ، حلقه سوم شخصیت ، انتظارات شما  را تعیین می کند.  اگر ارزش های مثبتی داشته باشید ، خود را باور می کنید  که فرد خوبی هستید .

اگر به خود اعتقاد دارید که فرد خوبی هستید ، انتظار دارید  اتفاقات خوبی  برای شما بیفتد . اگر انتظار دارید اتفاقات خوبی برای شما بیفتد ، خوش خلق و آینده نگر خواهید بود. شما در افراد و موقعیت های دیگر به دنبال خوبی ها خواهید بود.

.

3. نگرش: انتظار داشته باشید اتفاقات خوبی رخ دهد

سطح چهارم شخصیت شما ، که توسط انتظارات شما تعیین می شود ، نگرش شماست  نگرش شما نمود بیرونی یا بازتاب ارزش ها ، اعتقادات و انتظارات شما خواهد بود.

به عنوان مثال ، اگر ارزش شما این است که این جهان خوبی برای زندگی است و اعتقاد شما این است که در زندگی بسیار موفق خواهید بود ، انتظار دارید که هر آنچه برای شما اتفاق می افتد به نوعی به شما کمک می کند.

در نتیجه ، شما یک نگرش ذهنی مثبت نسبت به افراد دیگر خواهید داشت و آنها به شما پاسخ مثبت می دهند.

شما فردی خوشرو و خوش بین تر خواهید بود. شما کسی خواهید بود که دیگران می خواهند با او کار کنند و از او بخرند و از آن بفروشند و به طور کلی به موفقیت بیشتر کمک کنید.

.

4- با اقدامات خود فرد خوبی باشید

حلقه پنجم ، یا سطح زندگی ، اقدامات شماست   اقدامات شما در خارج در نهایت بازتاب ارزشهای درونی ، اعتقادات و انتظارات شما از درون خواهد بود. به همین دلیل است که آنچه در زندگی و کار به دست می آورید بیش از هر عامل دیگری با آنچه در درون شما می گذرد تعیین خواهد شد.

.

5. تمرین عملی

لیستی از سه تا پنج ارزش مهم امروز زندگی خود تهیه کنید.

شما واقعاً به چه چیزی اعتقاد دارید و ایستاده اید؟ ارزشهای شما در زندگی چیست؟ در بین افرادی که شما را می شناسند به چه ویژگی هایی مشهور هستید؟ شما مهمترین ارزشهای هدایت کننده روابط خود با دیگران را در زندگی خود می دانید؟

از شما بخاطر خواندن این مقاله در مورد یافتن ارزشهای خود در زندگی و یادگیری ایمان به خود متشکریم . به یاد داشته باشید که انتظار داشته باشید اتفاقات خوبی بیفتد و در جهت رسیدن به اهداف خود سخت تلاش کنید تا خود را در زندگی شاد و موفقی مشاهده کنید.

.

موفقیت

.

بلاگر: منصور حیدرزاده

عضو تیم +CHANGE هستم | همیشه به دنبال یادگیری...

اگر این پست مفید بود، آن را به اشتراک بگذار
لینک کوتاه:
https://thisisamirbagheri.com/?p=20208

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت

ورود