شغل مناسب

اینجا: شغل مناسب خود را پیدا کنید!

بسیاری از افراد در مشاغلی کار می کنند که آن شغل مناسب آنها نیست یا مناسب آنها نیستند. آنها ترجیح می دهند با استفاده از مهارت ها و توانایی های مختلف ، کار دیگری را در جایی دیگر انجام دهند. اکثر افراد شاغل ، به اعتراف خودشان ، به دلیل شغل فعلی خود احساس چالش کامل نمی کنند. اشتغال به کار یا ماندن در شغلی که به طور ایده آل برای آن مناسب نیستید ، یکی از بزرگترین اتلاف وقت در زندگی است. این می تواند برخی از پربارترین سالهای شما را از شما بگیرد.

در اینجا یک سوال برای شما وجود دارد: اگر 1 میلیون دلار پول نقد ، بدون مالیات دریافت کنید ، آیا در شغل فعلی خود به کار خود ادامه می دهید؟

.

کاری را که دوست دارید انجام دهید

در اینجا یک سوال دیگر وجود دارد: آیا شما در حال حاضر عاشق کاری هستید که انجام می دهید ؟ فقط درصد کمی از مردم کاری را که انجام می دهند دوست دارند و این افراد همیشه خوشبخت ترین ، راضی ترین و معمولاً پردرآمدترین افراد در هر زمینه هستند.

با بررسی نگرش خود نسبت به شغل و آینده خود می توانید تشخیص دهید که آیا وقت و زندگی خود را در یک کار مناسب می گذرانید. آیا کاری را که انجام می دهید آنقدر دوست دارید که بخواهید در آن بهترین باشید؟ اگر شغل مناسب شما باشد ، نه تنها می خواهید در آن شغل بهتر و بهتر شوید ، بلکه افرادی را که در رده های بالاتر رشته خود هستند بسیار تحسین می کنید. اگر متوجه شدید که تمایلی به برتری در رشته خود ندارید ، این نشانه خوبی است که احتمالاً کار مناسبی برای شما نیست.

آیا دوست دارید کار خود را برای بیست سال آینده ادامه دهید؟ آیا به نظر شما کارتان چالش برانگیز و راضی کننده است؟ آیا به سختی می توانید صبح روز دوشنبه به محل کار خود برسید و آیا از رفتن در عصر جمعه متنفر هستید؟ همه افراد موفق می توانند به “بله” به این س questionsالات پاسخ دهند. افراد ناموفق همیشه پاسخ “نه” می دهند.

.

هیچ محدودیتی وجود ندارد

امروزه بیش از 100000 شغل مختلف در اقتصاد ما موجود است. تعداد بی شماری از مشاغل وجود دارد که می توانید با موفقیت انجام دهید و با انجام آنها امرار معاش می کنید. شما هرگز نباید احساس کنید که در یک موقعیت ، شرکت یا صنعت خاص گیر کرده اید. هیچ وقت برای افراد خوب کمبود شغل وجود ندارد.

یکی از مسئولیت های اصلی شما در قبال خود انتخاب نوع کاری است که از آن لذت می برید و مناسب ترین کار برای انجام آن است. این است که به پیدا کردن یک شغل در آن شما می توانید استعداد طبیعی و توانایی خود را در سطح بالا استفاده کنید. وظیفه شما در قبال خود این است که در کاری کار کنید که باعث شادی و رضایت شما شود. شما باید شغلی پیدا کنید که بهترین کارها را در شما به نمایش بگذارد و این انگیزه شما باشد که می خواهید در کاری که می کنید عالی باشید.

.

گذشته یک “هزینه غرق شده” است

در حسابداری ، هزینه غرق شده مبلغی است که در گذشته هزینه شده است و ارزش بیشتری ندارد. این ممکن است یک قطعه از تجهیزات خراب و غیر قابل جبران ، منسوخ شده یا کاملاً بی فایده باشد. این می تواند دلار تبلیغاتی باشد که سال گذشته صرف شده است. پول خرج شده برای این موارد برای همیشه از بین رفته است. هرگز قابل بازیابی نیست.

یکی از اولین قوانین در مورد هزینه غرق شده این است که شما هرگز برای بازیابی یا استخراج ارزش از آن هزینه اضافی نمی کنید. شما آن را به عنوان ضرر می نویسید و به آینده توجه می کنید. شما با بقیه زندگی تجاری خود ادامه می دهید.

در حرفه خود ، هزینه های خود را نیز کاهش داده اید. اینها مشاغلی هستند که یادگیری آنها ممکن است هفته ها ، ماه ها یا حتی سالها به طول انجامیده باشد و شما تجربه قابل توجهی از آنها کسب کرده اید ، اما در بازار امروز ارزش دیگری ندارند. ممکن است در تحصیلات دانشگاهی یا دوره های آموزشی و تربیتی که برای توسعه دانش و مهارت هایی اتخاذ کرده اید که دیگر هیچ فایده ای نداشته باشید ، هزینه ای ناچیز داشته باشید. بیشتر آنچه در گذشته در حرفه خود انجام داده اید ، نوعی هزینه تمام شده است. ارزش فعلی و آینده ای ندارد.

.

آماده باشید تا ضررهای خود را کاهش دهید

یکی از دلایل اتلاف وقت گسترده و شکست در زندگی ، عدم توانایی یا عدم تمایل به کاهش ضرر و زیان شما است. در عوض ، باید به طور مداوم به خود یادآوری کنید: مهم نیست از کجا می آیید. واقعاً مهم این است که کجا می روید.

اتلاف وقت عمده ، سرمایه گذاری در منیت شما است. شما تصمیم می گیرید ، یا تعهد زمانی ، مالی یا عاطفی می دهید که موفقیت آمیز نیست. سپس ، به دلیل خودخواهی خود ، مایل نیستید بپذیرید که اشتباهی مرتکب شده اید ، اشتباه کرده اید و تصمیم شما اشتباه بوده است. سپس مقدار زیادی از وقت ، احساسات و اغلب پول را برای سرپوش گذاشتن بر روی اینکه اشتباه کرده اید سرمایه گذاری می کنید. شما توجیه و منطقی می کنید ، از مواجهه با واقعیت ها امتناع می ورزید و اغلب خود را از نظر جسمی بیمار می کنید.

بیاموزید که کنترل منیت خود را بدست آورید ، به جای اینکه اجازه دهید نفس خود شما را تحت کنترل خود درآورد. قبول کنید که کامل نیستید. عدم تمایل به پذیرش خطا ، افراد را سال به سال در شرایط ناخوشایند و ناخوشایند محصور می کند.

پس از پذیرفتن اشتباهی ، دیگر نیازی به توضیح یا توجیه خود ندارید. سپس می توانید ادامه زندگی خود را ادامه دهید. می توانید تصمیمات جدید بگیرید و جهت گیری های جدیدی را انتخاب کنید. شما می توانید استعدادها و توانایی های خاص خود را معطوف به انجام کارهایی کنید که می تواند آینده بزرگی برای شما داشته باشد.

امیدوارم از این پست لذت برده باشید لطفا یک نظر بگذارید و با دوستان خود به اشتراک بگذارید!

.

مقاله

.

بلاگر: منصور حیدرزاده

عضو تیم +CHANGE هستم | همیشه به دنبال یادگیری...

اگر این پست مفید بود، آن را به اشتراک بگذار
لینک کوتاه:
https://thisisamirbagheri.com/?p=20056

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت

ورود