هندوانه - چاقو - موفقیت - تغییر

هندوانه به شرط چاقو و موفقیت به شرط تغییر

تعجب کردید! وقتی هندوانه را به شرط چاقو می‌خرید، چطور موفقیت را بدون شرط بخواهید؟ چرا می‌گویند هندوانه فقط به شرط چاقو؟ چون به کیفیت آن ایمان دارند و مطمئن هستند که مشتریانشان هر کدام از آنها را انتخاب کنند، نتیجه چیزی جز موفقیت فروشنده نیست و همانی است که مشتری می‌خواهد!

ایمانی که فروشنده‌ی این هندوانه‌ها دارد از کجا می‌آید؟ از کجا اینقدر به محصولش که اتفاقا یک محصول موفقِ سربسته نیز هست، ایمان دارد؟ او که خودش محصولش را نکاشته و اصلا نمی‌داند محصولش در چه زمینی کاشته شده، رشد کرده و در چه شرایطی به دست او رسیده است، پس این ایمان او از کجا می‌آید؟

درس هندوانه فروش، سوالات بسیار بزرگی را برای همه ما بوجود می‌آورد:

شرط موفقیت در هر کاری چیست؟ و چطور به محصول سربسته ایمان بیاوریم؟ بیایید از سوال اول شروع کنیم، آیا می‌شود در هرکاری موفق باشیم، آیا موفقیت هم مانند هندوانه‌ای است که می‌شود شیرینی‌اش را از قبل تضمین کرد؟ بله می‌شود!

رسیدن به موفقیت و ثروت، تنها یک شرط دارد: «تغییر»

مگر می‌شود به شادی، سلامتی، ثروت و پیشرفت رسید بدون تغییر؟

اگر می‌خواهی به همه اینها برسی یعنی در حال حاضر، آنها را به اندازه‌ای که می‌خواهی نداری!

تنها زمانی می‌توانید به ثروت و پیشرفت برسید که حاضر باشید چاقوی تغییر را وارد تمام جنبه‌های زندگی‌تان کنید، اگر تمام آن چیزی که الان هستید و دارید، چیزی نیست که می‌خواهید، لطفا با شجاعت تمام بپذیرید و از همین امروز تصمیمی بگیرید که هیچوقت شجاعت گرفتنش را نداشتید، این همان چاقوی هندوانه فروش است، اصلا چاقوی موفقیت «تغییر» است…

اما از کجا به راهی که می‌خواهید وارد آن شوید تا مسیر زندگی‌تان تغییر کند، ایمان بیاورید؟

ساده است، فرمول پیدا کردن مسیر موفقیت، شامل موارد زیر است:

  1. از تجربه خودتان استفاده کنید!
    • این همان هنرِ هندوانه فروش است، او به تجربه می‌داند که کدام محصولش با داشتن چه شرایطی، مناسب است و کدام نیست. تجربه‌ای که تاکنون در زندگی‌تان داشته‌اید، یکی از مواردی است که می‌تواند به شما در این مسیر کمک کند، اما فقط تجربه‌های خوب شما، چرا که تجربه‌های بد شما فقط راه‌های نرسیدن‌تان را به شما نشان دادند، همین!
  1. تجربه‌های دیگران را استفاده کنید:
    • نیازی نیست تمام هندوانه‌ها را بشکافید تا بدانید کدام خوب است و کدام بد! تجربه یک فروشنده موفق، می‌تواند جلوی ضرر این کار را بگیرد، لذا بسیار مهم استکه برای رسیدن به موفقیت از تجربه‌های یک مربی آگاه، که این مسیر را طی کرده است، بهره بگیرید.
  1. تجربه استفاده کنندگان را ببینید:
    • یکی از بهترین فرمول‌های تشخیص مسیر درست از غلط، تجربه کسانی است که از محصول استفاده کرده‌اند، مثل خریداران هندوانه از هندوانه فروش، آنها می‌توانند کمک بسیاری به شما برای گرفتن تصمیم نهایی کنند.

این 3 اصل مهم، می‌تواند کمک بسیاری برای گرفتن یکی از مهم‌ترین تصمیمات زندگی‌تان که همان تنتخاب مسیر موفقیت است، کند.

یادتان باشد: هندوانه به شرط چاقو است و موفقیت به شرط تغییر…

اگر این پست مفید بود، آن را به اشتراک بگذار
لینک کوتاه:
https://thisisamirbagheri.com/?p=12783

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت

ورود