مجله  « تغییر بیشتر » مجله  « تغییر بیشتر »

پرسش و پاسخ با امیر باقری – 01

مجله +CHANGE فرصتیه برای اینکه سوالاتی که شاید برای شما هم پیش میاد رو از امیر باقری بپرسید…

شما عزیزان می‌تونید از طریق لینک زیر، سوالات خودتون رو از امیر باقری بپرسید: https://thisisamirbagheri.com/questions 

سوال: برای اعتماد به شخص مهمی که تو زندگیمه چکار کنم؟

پاسخ امیر باقری:مورد اعتماد بودن یکی از خصوصیت‌های اصلی است که افراد مهم در زندگی ما دارند، لطفا به این سوال جواب بده: اگر به این شخص اعتماد ندارم، چطور به شخص مهمی در زندگیم تبدیل شده؟!!

 


 

سوال:من خیلی نا‌ امید شدم، چکار کنم؟

پاسخ امیر باقری:یک لحظه توقف کن و به گذشته‌ت نگاه کن! چه موفقیت‌هایی داشتی؟ بر روی اونها تمرکز کن و سعی کن اول اونها رو بشماری، خیلی وقت‌ها ما عادت کردیم که فقط شکست‌هامون رو میشماریم، با نگاه به گذشته متوجه میشی که حرکت کردی هر چند کوچک… دوباره به اهدافت نگاه کن و ببین که این دست‌اندازهایی که باید از روشون رد بشی در آینده وجود نخواهند داشت و چیزی که باقی میمونه تجربه شیرین رسیدن به هدفته. با همین کار انرژیت رو جمع کن و دوباره قدرتمندتر از قبل آغاز کن.

 


 

سوال: متاسفانه اراده و غرور ندارم، چکار کنم؟

پاسخ امیر باقری:اینکه غرور نداری عالیه، اما اگر غرور رو با عزت نفس اشتباه نگرفته باشی. در مورد اراده‌ت باید ببینی چی باعث شده اراده و انگیزه‌ت رو از دست بدی و پیشنهاد من اینه که مربی انتخاب کن و مهارت کسب کن…

 


 

سوال:به نظرتون بازاریابی می‌تونه آینده شغلی مناسبی داشته باشه؟

پاسخ امیر باقری:قطعا همینطوره، در صورتی که در هر کاری متخصص بشید و دائم مهارت و دانش به روز شده در اون زمینه داشته باشید، می‌تونیم بگیم که آینده‌ش روشنه.

 


 

سوال:از این همه احساسِ غم تو وجودم خسته شدم، چطور از غم و عزا رها بِشم؟

پاسخ امیر باقری:هدف جدید برای زندگیت تعیین کن، بی هدفی باعث میشه که در گذشته گم بشی، مرور کردنِ اتفاقات بد گذشته هیچ تغییری رو به وجود نمیاره، یک بار بهش فکر کن و رهاش کن و هدفی تازه برای خودت انتخاب کن، فقط انجامش بده

 


 

سوال:نمی‌خوام با کوچکترین مسأله بهم بریزم، چکار کنم؟

پاسخ امیر باقری:نیاز نداری که بیشتر بدونی، بعضی وقت‌ها باید افزایش علم رو متوقف کرد و به عملی کردن چیزهایی که بلدیم بپردازیم.

 


 

سوال:فرق وقت تلف کردن و امید داشتن در چه چیزیه؟

پاسخ امیر باقری:در گول زدن یا گول نزدن خودته، یک بار از گودِ زندگیت خارج شو و به زندگیت نگاه کن، صادقانه اوضاع رو ببین و بسنج، قطعا پی می‌بری که امید داری یا اینکه داری وقتت رو تلف میکنی.

 


 

سوال:اگر رابطه‌ای به دلایل خیلی بچه‌گانه تمام شده، آیا امکانش هست که دوباره از سر گرفته بشه؟ چطور باید یک رابطه خوب و موفق ایجاد کرد؟

پاسخ امیر باقری:استحکام هر چیزی به ریشه‌اش بستگی داره، هیچ رابطه‌ای رو پیدا نمی‌کنی که توش اختلاف نظر یا حتی گاها جر و بحث نباشه، اما اگر ریشه رابطه محکم باشه حتی جدایی‌ها هم در اون مقطعی خواهد بود، به ریشه ارتباطاتت نگاه کن، اگر درستِ درست ساخته باشی نشکستنی خواهد بود.

 


 

سوال:برای اعتماد به همسر چه کاری باید انجام داد؟ آن هم در صورتی که تمام گذشته‌اش را میدونی…

پاسخ امیر باقری:زیباترین باغچه‌ها را هم که شخم بزنی حداقل یک کرم پیدا می‌کنی، گذشته را رها کن و آینده را از روی آینده خلق کن…

 


 

سوال:بزرگترین شکست زندگی‌تون چی بوده؟ آیا در غمِ اون شکست ماندید؟ و چطور تصمیم به بلند شدن گرفتید؟

پاسخ امیر باقری: در زندگی‌ام شکست‌های مالی زیادی را تجربه کردم، اما از یک جایی به بعد فهمیدم که ورشکستگی مالی، شکست نیست. اما بزرگترین شکستِ من این بود که خودم و توانایی‌هامو نمی‌شناختم، از روزی که استعداد و تواناییم رو شناختم، دیگه تو هیچ مشکلی نموندم وخیلی ساده و سریع بلند شدم…

 شما عزیزان نیز می‌توانید سوالات خودتان را از طریق لینک زیر از «امیر باقری» بپرسید:

https://thisisamirbagheri.com/questions

اگر این پست مفید بود، آن را به اشتراک بگذارید.
Share on facebook
Share on twitter
Share on google
Share on pinterest
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت

ورود