رشد شخصی

چطور یک برنامه رشد شخصی برای خود بسازیم؟

برنامه رشد شخصی باید یک تعهد مادام العمر برای همه ما باشد. وقتی متعهد می شویم که یک عمر یاد بگیریم و بهتر باشیم ، راکد نخواهیم شد یا در دام اعتقادات محدود کننده خود گرفتار نخواهیم شد.

با این حال ، نمی توانیم فقط بگوییم که می خواهیم رشد کنیم و آن را رها کنیم. بدون اهداف نمی‌شود رشد کرد و نمی توانیم برنامه‌ای روشن و تاثیرگذار ایجاد کنیم و احتمالاً احساس می کنیم بیهوده تلاش کرده‌ایم و به تعهدات خود عمل نکرده ایم.

 • رشد شخصی چیست؟
 • آیا ارتباط بهتر با شریک زندگی است؟
 • آیا دوست دارید یک رژیم پایدار برای سلامتی داشته باشید و از نظر جسمی شکل بهتری پیدا کنید؟
 • آیا می خواهید در زمینه امور مالی خود بهتر شوید؟

چشم انداز شما از رشد شخصی مهم نیست ، راه‌های بسیاری برای رسیدن به اهداف شما وجود دارد.

رشد و موفقیت شخصی برای همه معنای متفاوتی دارد ، اما برخی از عادت های اساسی وجود دارد که می توانید متناسب با زندگی خود تنظیم کنید تا رشد خود را تضمین کنید. با ایجاد یک برنامه رشد شخصی بی عیب و نقص ، می توانید خود را برای مقابله با هر مانعی در راه رسیدن به اهداف خود آماده کنید و در جهت تبدیل شدن به بهترین شکل ممکن تلاش کنید .

.

«8 روش شگفت انگیز برای ایجاد برنامه رشد شخصی»

.

استعدادها و علایق

1. آنچه را که واقعاً برای رشد شخصی خود می خواهید مشخص کنید:
اولین قدم در تهیه یک برنامه رشد شخصی ، اندیشیدن در مورد آنچه واقعاً می خواهید است، نظر شما چیست؟ شما باید فکر کنید که رشد و پیشرفت شخصی شما به چه منظور است.  آیا می خواهید در اداره زندگی یا کار ارتقا پیدا کنید؟ آیا سعی دارید رابطه عاشقانه خود را تقویت کنید؟ آیا می خواهید احساس قدرت و سلامت بیشتری داشته باشید؟
هنگامی که برای رشد شخصی خود نتیجه روشنی در ذهن داشتید ، به دلایل خود فکر کنید. در نگاه اول ، ممکن است فکر کنید این فقط به این دلیل است که می خواهید احساس بهتری نسبت به خود داشته باشید و سعی دریافتن راه‌هایی برای پیشرفت خود دارید. اینها همه فاکتورهای مهمی هستند ، اما برای اینکه واقعاً رشد خود را به مرحله بعدی برسانید ، باید کمی عمیق‌تر شوید.

.

اعتماد به نفس - اعتماد - نفس

2. چرا در کشف عمیق‌تر شویم:
هنگامی که از خود این سوال را می پرسید: دلایل تعهد به برنامه رشد شخصی من چیست؟ شما باید خود را به چالش بکشید تا به “چرا” بزرگتر فکر کنید.
آیا می خواهید ارتقا پیدا کنید تا بتوانید بهتر خانواده خود را تأمین کنید؟ آیا یک رابطه عاشقانه قوی تر منجر به خوشبختی و بهره وری بیشتر در زندگی شما خواهد شد؟ با دیدن اینکه توسط عواملی بزرگتر از خودتان هدایت می شوید ، بیشتر احساس شوق می کنید که وظیفه را بر عهده بگیرید و واقعاً به آن برنامه رشد شخصی متعهد می شوید. دلایل شما باید روشن و قانع کننده باشد و آنها باید به شما کمک کنند تا بر آنچه که به رشد شخصی شما می رسد متمرکز شوید به معنای روش زندگی شما خواهد بود. وقتی این کار را انجام می دهید ، دیگر خود را به سمت هدف سوق نمی دهید. درعوض ، شما با اشتیاق به سمت آن هدف کشیده می شوید.

.

شوک - منقلب - زندگی - حیات - انگیزشی - شوق - حیات - زندگی - چگونه - امیر باقری - سخنران

3. موانع موجود در برنامه رشد شخصی خود را مشخص کنید:
حال باید نگاهی بیندازید به چه چیزی مانع راه شما می شود. بسیاری از مردم چالش ها را موانعی می دانند که آنها را از رسیدن به اهداف رشد شخصی خود دور می کند ، در حالی که در واقع فرصت هستند. به آنچه به عنوان سد معبر در مسیر خود تصور می کنید ، نگاهی بیندازید و ببینید که چگونه می توانید آنها را بردارید یا دوباره طراحی کنید و از آنها استفاده کنید تا شما را به اهداف خود نزدیک کند.
به عنوان مثال ، ممکن است شما اعتقاد داشته باشید که نداشتن مدرک پیشرفته در صنعت خود سد راه است ، اما وقتی واقعاً با خود صادق باشید ، می بینید که علاقه خاصی به صنعت خود ندارید. این چالش در واقع شما را تشویق می کند که راهی دیگر را طی کنید و شغلی را که برای شما معنای بیشتری دارد جستجو کنید. لازم نیست بین اشتیاق و سودآوری خود یکی را انتخاب کنید. با برنامه رشد شخصی می‌توانید هر دو را داشته باشید.

.

4. ابزار و مربیگری مورد نیاز خود را تهیه کنید:
بد نیست اذعان کنید که نمی توانید به تنهایی یک برنامه رشد شخصی ایجاد کنید. بسیاری از موفق ترین افراد جهان وقتی در مسیر رشد شخصی خود گام برمی دارند به ابزارها و استراتژی های بیرونی روی می آورند . بهترین کتاب های رشد شخصی را بررسی کنید ، به داستان ها یا نقل قول هایی که برای شما الهام بخش است مراجعه کنید یا مربی‌ای را پیدا کنید که به شما قدرت می بخشد. شما همچنین می توانید با یک مربی رشد شخصی کار کنید که می تواند به شما کمک کند برنامه ریزی کنید و بهترین استراتژی را برای رسیدن به آن‌ها انجام دهید.
اگر نمی توانید به مربی دسترسی پیدا کنید ، شخصی را که تحسینش می کنید شناسایی کنید و گزینه های او را مطالعه کنید. همانطور که تونی گفته است ، “اگر می خواهید موفق باشید ، کسی را پیدا کنید که به نتایج دلخواه شما رسیده است و آنچه را که او انجام می دهد کپی کنید و به همان نتایج دست خواهید یافت.”
اما نظر امیر باقری این است که: پا گذاشتن جای پای افراد موفق شما رو موفق می کنه، اما متفاوت نمی کنه. برای تفاوت علاوه بر الگوبرداری از انسان های موفق باید خلاقیت داشت.
  • آنان چگونه موفقیت را پیدا کردند؟
  • آنها چگونه به مسئولیتهای روزمره خود نزدیک می شوند؟
  • آنها چه مسیری را برای رشد شخصی طی کردند؟
خواه این فرد مشهور باشد و هم نزدیك شما ، با استفاده از ابزارها و موفقیت های دیگران ، به راحتی مسیر موفقیت خود را توسعه خواهید داد.

.

تغییر زندگی - رسیدن به آرامش - موفقیت و ثروت - تلاش - دستیابی به هدف - موفقیت – تغییر – ثروت – زندگی – سخنرانی

5. اطمینان حاصل کنید که با برنامه رشد شخصی خود همسو هستید:
رشد شخصی خیلی بیشتر از هدفگذاری به افراد کمک میکنه که سخت کوش باشند و به اهدافشون دست پیدا کنند. بیشتر ما از درگیری‌های درونی رنج می بریم که منجر به تخریب در خود می شود. قبل از اینکه قدم بعدی را در جهت اهداف رشد شخصی خود برداریم ، ابتدا باید از این درگیری ها رها شویم. رعایت سیستم فعال کننده شبکه‌ای مغز یا RAS می‌تواند به دستیابی به همسویی کمک کند.
هنگامی که همسو شوید ، متوجه می شوید که اقداماتی انجام می دهید که منجر به موفقیت می شود. شما در آنچه می‌خواهید و در اعماق وجود خودتان وجود دارد و فقط باید آن را در خود جستوجو کنید و آنگاه خواهید دانست که لیاقت داشتن زندگی موفق را دارید.

.

plan

6. همه را بنویسید:
پیگیری برنامه رشد شخصی در ذهن دشوار است و ایجاد تغییرات و تحولات اندکی که شما را از رسیدن به اهداف باز می‌دارد آسان است. وقتی موفقیت‌ها را یادداشت می کنید ، می توانید دوباره آن را بخوانید. نوشتن برنامه و پیگیری آنها پیشرفت را نیز در شما در افزایش میدهد و تمرکز و حواس پرتی شما را از بین میبرد. اطراف شما می تواند مکانی پر از سر و صدا و پچ‌پچ‌ها برای ذهن شما بسیار آسان میباشد ولی در حقیقت بسیار مضر است.
داشتن یک برنامه ریزی و کنترل ذهن این سر و صدا و منفی بافی را کاهش داده و شما را به مسیر رشد برمیگرداند. برخی از دوره‌ها مانند «موفقیت به شرط تغییر امیر باقری» می‌تواند به ایجاد هدف ، حفظ حرکت و احساس تحقق عظیم در طول رشد شخصی شما کمک می کند.

.

عذرخواهی - هنر - موثر

7. در برنامه رشد شخصی خود برای نقاط عطف به خود جایزه دهید:
منتظر نمانید تا به تمام اهداف خود دست پیدا کنید برای هر موفقیت خود پاداش در نظر بگیرید. یا آن را به یک شخص دیگر به اشتراک بگذارید ، این کار باعث ایجاد انگیزه شده و از پیشرفت خود لذت خواهید برد. اگرچه مسیر تغییر ممکن است در آغاز کار طولانی باشد ، اما با توجه به مرور رشد شخصی خود ، برای ادامه انگیزه خواهید گرفت. در مسیر رشد شخصی خود نقاط عطف کوچکی را جشن بگیرید و اجازه ندهید تا پایان برنامه ناامید شوید.
همانطور که تونی در کتاب “زمان زندگی شما” می نویسد ، بسیار مهم است که در ادامه کار رشد شخصی خود از کارهایی که قبلاً انجام داده اید قدردانی کنید.

.

قدرت تمرکز ذهن - تمرکز - تمرکز - انسان انسان - برنامه ریزی

8. خود را بررسی کنید و خود را مسئول بدانید:
شما می توانید با یک مربی یا شریک صحبت کنید تا در مسیر رشد شخصی به شما کمک کنند. این به شما امکان می دهد با هم به رشد کنید حمایت و تشویق شوید.

.

فکر

از امروز رشد شخصی خود را شروع کنید…

 • هرکسی این قدرت را دارد که زندگی خود را به سمت بهتر شدن تغییر دهد. خواه در زندگی شخصی یا شغلی خود به دنبال تغییر بیشتر باشید ، اولین قدم این است که تصمیم بگیرید که آماده یک برنامه رشد شخصی هستید.
 • با استفاده از این برنامه رشد شخصی ، دیگر لازم نیست خودتان را با دیگران مقایسه کنید. این امر منجر به روشن شدن دلیل واقعی شما برای تغییر در زندگی شما شده و شما را به جستجوی بهترین ابزار برای رسیدن شما به آنچه برای پیشرفت نیاز دارید وادار میسازد.
 • همانطور که تونی می گوید ، “اگر همان کاری را انجام دهید که همیشه انجام داده اید ، به آنچه همیشه بدست آورده اید می رسید.”
 • اگر تغییر در زندگی را از همین امروز شروع کنید، خواهید دید که خیلی زود به نتیجه آنچه همیشه می‌خواستید دست پیدا می‌کنید. آیا میدانستید همین امروز با «دوره مقدماتی +CHANGE» می‌توانید حتی در منزل هم شروع به تغییر کنید.

.

بلاگر: منصور حیدرزاده

عضو تیم +CHANGE هستم | همیشه به دنبال یادگیری...

اگر این پست مفید بود، آن را به اشتراک بگذار
لینک کوتاه:
https://thisisamirbagheri.com/?p=16938

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت

ورود