چگونه به دیگران انگیزه زندگی دهیم

چگونه به دیگران انگیزه زندگی دهیم؟

انسان فوق العاده پیچیده ای است. ژنتیک ، تربیت و تجربیات ما همه با هم ترکیب می شوند تا هر یک از ما کاملاً منحصر به فرد باشند. این چیزی است که زندگی را جالب می کند.  همه ما شخصیت ها ، خواسته ها و نیازهای مختلفی داریم و این بدان معنی است که همه ما چیزهای مختلفی داریم که ما را به پیش می برد.

اگر از خود می پرسید که چگونه به دیگران انگیزه زندگی دهید ، از چالش ها بخوبی آگاه هستید. شما به راه حل نیاز دارید.

«خوب است بدانید: رهبران بزرگ، ساخته می شوند؛ متولد نمی شوند»

شما می توانید بیاموزید که چگونه مهارت هایی را ایجاد کنید که به شما امکان می دهد دیگران را القا کنید و به آنها کمک کنید تا به آنچه بیش از هر زمان دیگری آرزو داشتند برسند.

.

ارزش های خود را زندگی کنید تا بتوانید انگیزه دهید

اگر از خود می پرسید که چگونه به دیگران انگیزه دهید ، به عنوان مثال خود نگاه نکنید.

رهبران بزرگ این جمله را به خاطر می آورند: تغییری ایجاد کنید که در جهان دیده شوید.

  • اپرا امپراطوری را بر روی مثبت گرایی و جشن گرفتن موفقیت های دیگران بنا کرد.
  • بینش های جسورانه و بصیرانه جف بیزوس افسانه ای است.
  • بیل گیتس به عنوان یکی از سخت کوشان فناوری شناخته می شود.

همه این رهبران بزرگ ، اعتقاد راسخ خود به خود دامن زدند. آنها می دانستند که چه می خواهند و برای رسیدن به آن تلاش کردند.

مردم جذب یقین می شوند! وقتی اشتیاق خود را در زندگی کشف کردید و اجازه دادید آتش درونی شما را دامن بزند، انگیزه دادن به دیگران به طور طبیعی تری ایجاد می شود زیرا آنها جذب علاقه شما می شوند.

.

اول گوش دهید و بعد انگیزه زندگی دهید

چگونه بدون گوش دادن به دیگران به آنها انگیزه می دهید؟ واقعیت این است که اگر شما همیشه صحبت می کنید ، هرگز نمی توانید دیگران را به عمل ترغیب کنید. گوش دادن ضروری است. این نشان می دهد که شما به صحبت های دیگران علاقه مند هستید و به زندگی آنها اهمیت می دهید. همچنین به شما امکان می دهد احساسات آنها را کشف کنید ، که می توانید برای ایجاد انگیزه در آنها استفاده کنید.

گوش دادن عمیق فراتر از “شنیدن” صحبت های کسی است. این یک حالت فعال است که نیاز به تمرکز و تلاش دارد. موبایل خود را کنار بگذارید و از رایانه خود فاصله بگیرید تا توجه کامل شما را به فرد جلب کند. ارتباط چشمی خود را به خوبی حفظ کنید و آینه کاری کنید تا احساس امنیت و درک کنند. بازخورد کلامی و غیر کلامی بدهید.

تا زمانی که یاد نگیرید چگونه شنونده خوبی باشید ، نمی توانید یاد بگیرید چگونه به دیگران انگیزه دهید .

.

برای دریافت انگیزه درست سوالات بپرسید

افراد موفق سوالات بهتری می پرسند و در نتیجه ، پاسخ های بهتری می گیرند. بازخورد مناسب به همان اندازه گوش دادن عمیق مهم است. وقتی سولات درست را می پرسید ، می توانید ارتباط برقرار کرده و رویاهای درونی و کسی را کشف کنید و در نهایت نحوه ایجاد انگیزه در دیگران را دریابید .

به زندگی فرد علاقه نشان دهید. در مورد خانواده ، شریک زندگی یا برنامه های آخر هفته سوال کنید. این سوالات اغلب به شما نشان می دهند که بیشتر از همه برای شما مهم است. دریابید که آنها داوطلب شده اند ، ورزش می کنند یا دوست دارند که وارد کتاب خوانی شوند. فعالیت های تفریحی ویژگی هایی مانند دلسوزی ، رقابت پذیری و تمایل به یادگیری چیزهای جدید را نشان می دهد و می توانید از این ویژگی ها برای الهام بخشیدن به دیگران استفاده کنید.

.

برای ایجاد انگیزه سبک رهبری خود را متناسب کنید

مردم ذاتاً به انگیزه های مختلف متفاوت پاسخ می دهند. افراد همچنین دارای سبک های مختلف ارتباطی یا متا برنامه هستند ، مانند چارچوب مرجع داخلی و خارجی و تمایل به جستجوی شباهت ها یا تفاوت ها. ایجاد انگیزه در دیگران ، سازگاری سبک رهبری شما با شخصیت ها و سبک های ارتباطی مختلف است.

اما شما باید با تعیین سبک رهبری طبیعی خود شروع کنید. نگاهی به تست تغییر +CHANGE کنید تا ببینید که چه نوع رهبری هستید، در نهایت اگر ضعفی داشتید بهبود مهارت های رهبری توسط قانون جذب را هم بخوانید.

سپس در زمینه ایجاد نقاط ضعف خود مانند مهارت های مربیگری یا استفاده از تمجید و تشویق تلاش کنید. هنگامی که بتوانید سبک رهبری خود را به میل خود تغییر دهید ، خواهید فهمید که چگونه دیگران را فارغ از اینکه چه کسانی هستند به آنها انگیزه دهید.

.

برای انگیزه زندگی اهداف تعیین کنید

متناقض به نظر می رسد ، اما تعیین مسئولیت کلید ایجاد انگیزه در دیگران است. این نشان می دهد که شما به آنها اعتماد دارید و اعتقاد دارید که آنها مهارت لازم برای انجام کار را دارند و این به نوبه خود باعث می شود که بخواهند انتظارات شما را برآورده کنند. مانند هر چیز دیگری که شامل رهبری باشد ، برقراری ارتباط موثر برای اطمینان از رسیدن به نتیجه دلخواه ضروری است.

  • اهداف واضحی را تعیین کنید ، اما براساس مهارت و تجربه فرد قابل دستیابی باشد.
  • اهدافی که بسیار آسان هستند آنها را مجبور به پیشرفت نمی کند ، اما اهدافی که بسیار سخت هستند ممکن است آنها را ناامید کرده و در واقع انگیزه آنها را از دست بدهند.
  • اهداف صحیح فقط فشاری است که برای بهترین خود بودن نیاز دارند. اهداف صحیح را میتوانید با دوره مقدماتی تغییر بیشتر +CHANGE ارتقاء دهید.

.

« 6 دلیل برای تعیین اهداف مهم »

.

بعد ایجاد انگیزه زندگی پشتیبانی کنید

انگیزه دادن به دیگران فقط سخنرانی های الهام بخش یا نوشتن بیانیه شگفت انگیز چشم انداز شرکت نیست. این در مورد پیگیری و پشتیبانی افرادی است که برای دستیابی به اهداف خود نیاز دارند. این به معنای تهیه ابزارها و برنامه های جسمی مورد نیاز آنها برای موفقیت است ، اما همچنین پشتیبانی عاطفی نیز دارد.

از آنها بپرسید که چگونه می توانید به آنها کمک کنید؟ به آنها بگویید: که شما در کنار آنها هستید و همیشه آنها را در مسیر موفقیت پیگیری و دنبال کنید.

وقتی افراد به اهداف می رسند ، اعتماد به نفس پیدا می کنند. وقتی اعتماد به نفس پیدا می کنند ، به خود ایمان می آورند و احساس می کنند برای رسیدن به موفقیت های بیشتر نیز الهام گرفته اند.

رهبران بزرگ کاتالیزوری هستند، که اشتیاق را در درون خود جرقه می زنند. سپس آنها با استفاده از آن شعله راه درست را روشن می کنند. در نهایت ، آنها دیگران را وادار می کنند که خود رهبر شوند ، شعله را برای کمک به افراد بیشتر منتقل می کنند.

بلاگر: منصور حیدرزاده

عضو تیم +CHANGE هستم | همیشه به دنبال یادگیری...

اگر این پست مفید بود، آن را به اشتراک بگذار
Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on email
Share on print
لینک کوتاه:
https://thisisamirbagheri.com/?p=29072

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عضویت

ورود