چگونه در چالش ها خوش بین باشیم

چگونه در چالش ها خوش بین باشیم

همه ما بارها و بارها با چالش هایی روبرو هستیم ، اما این واکنش ما در برابر آن چالش ها است که تعیین می کند چقدر سریع می توانیم از پس آنها برآییم. نوعاً دو نوع دیدگاه مردم نسبت به چالش ها وجود دارد – خوش بینانه یا بدبینانه.

اگرچه ممکن است هرکسی تمایل طبیعی به داشتن یک دیدگاه یا دیدگاه دیگر داشته باشد ، اما توانایی شما در خوش بینی در هنگام بروز چالش ها بر موفقیت و چشم انداز کلی شما در زندگی تأثیر می گذارد.

خوش بینی چگونه بر خوشبختی تأثیر می گذارد
اگرچه بیشتر افراد تمرکز خود را بر روی سلامت جسمی و ظاهر خود نشان می دهند ، اما سلامت روان حتی اگر از اهمیت بیشتری برخوردار نباشد ، به همان اندازه جز a سلامتی شماست. این به این دلیل است که سلامت روانی شما تقریباً روی همه کارهای زندگی تأثیر می گذارد. معیار واقعی “آمادگی ذهنی” این است که چقدر به خود و زندگی خود خوش بین هستید.
برای اینکه از نظر ذهنی متناسب شوید ، باید بیاموزید که چگونه تفکر خود را از راه های کاملاً ویژه کنترل کنید تا فارغ از اینکه چه اتفاقی بیفتد ، نسبت به خود و وضعیت خود بسیار عالی باشید. بنابراین ، در اینجا چند نکته برای مثبت ماندن ، غلبه بر چالش ها و جلب موفقیت در زندگی وجود دارد.

.

5 روش خوش بینی در هنگام چالش ها

1. واکنش ها و پاسخ های خود را کنترل کنید

چند تفاوت اساسی در واکنش های خوش بین ها و بدبین ها وجود دارد. اولین تفاوت این است که فرد خوش بین عقب نشینی را موقتی می داند ، در حالی که فرد بدبین آن را دائمی می داند.
خوش بین یک رویداد ناگوار را می بیند ، مانند سفارشی که رخ می دهد یا یک تماس فروش که با شکست روبرو می شود ، یک اتفاق موقتی است ، اتفاقی که از نظر زمانی محدود است و هیچ تاثیری واقعی بر آینده ندارد. از طرف دیگر ، فرد بدبین وقایع منفی را دائمی ، بخشی از زندگی و سرنوشت می داند.
بنابراین ، وقتی خود را در چنین شرایطی قرار دادید ، لحظه ای وقت بگذارید تا در مورد چالش واقعاً تأمل کنید قبل از اینکه عکس العمل نشان دهید. سعی کنید گام بعدی به سمت بهبود را به جای پاسخ دادن به عقب نشینی هایی که نمی توانید کنترل کنید ، تجسم کنید.
اجازه ندهید که یک اتفاق منفی بر سایر جنبه های زندگی و چالش هایی که با آن روبرو هستید تأثیر بگذارد.

2. حادثه را جدا کنید

تفاوت دیگر بین خوش بین و بدبین در این است که خوش بین مشکلات را به عنوان یک واقعه منفرد می داند ، در حالی که فرد بدبین آنها را جهانی می داند.
این بدان معناست که وقتی اوضاع برای فرد خوش بین اشتباه پیش می رود ، او به این واقعه به عنوان یک حادثه منزوی که تا حد زیادی با سایر مواردی که در زندگی آنها جریان دارد ، قطع می شود ، نگاه می کند.
یک فرد بدبین این حادثه را در نظر می گیرد و آن را به لیست رختشویی سایر اتفاقات زندگی آنها اضافه می کند. آنها دیدگاه منفی زیادی نسبت به همه چیز دارند و تمایل دارند استرسی را که نسبت به یک موضوع احساس می کنند ، به سایر حوزه های غیر مرتبط زندگی خود گسترش دهند.
بنابراین ، برای مثبت ماندن ، سعی کنید به خود یادآوری کنید که فقط به این دلیل که در یک زمینه با عقب نشینی روبرو هستید – خواه پروژه ای در کار باشد که عقب بیفتد یا به نقطه عطفی نرسد – به معنای منسوخ شدن کل هدف نیست. شما ممکن است به سادگی نیاز به اصلاح طرح خود داشته باشید.
ممکن است یک عقب گرد بزرگ در حال حاضر بزرگ به نظر برسد ، اما در واقعیت ، با چشم انداز درست می توانید به سرعت بر بسیاری از عقب ماندگی ها غلبه کنید. جداسازی حادثه به شما امکان می دهد عقب نشینی را جدی بگیرید و سپس از آن حرکت کنید.

3. مشاهده عقب نشینی ها به عنوان رویدادهای موقت

به عنوان مثال ، اگر چیزی که روی آن حساب می کردید موفق به تحقق نشود و آن را برای خود تفسیر کنید که یک اتفاق ناخوشایند است ، اما اتفاقی است که در طول زندگی و تجارت می افتد ، مانند یک فرد خوش بین واکنش نشان می دهید.
از طرف دیگر ، فرد بدبین ناامیدی ها را فراگیر می داند. یعنی از نظر او نشانه های یک مشکل یا کمبودی است که در همه حوزه های زندگی وجود دارد.
اگر در چنین شرایطی قرار گرفتید و لحظه ای به خود یادآوری کنید ، همیشه قادر به ایجاد تغییر هستید و هیچ چیز سنگ تمام نمی شود. ذهنیت یک لیوان و نیمه کامل باعث می شود که یک فرد خوش بین به این باور برسد که اتفاق بهتری در راه است و به آنها چیزی برای کار می دهد.
یک فرد بدبین تسلیم می شود و اجازه می دهد یک عقب گرد در سایر زمینه های زندگی آنها تأثیر بگذارد. این می تواند تأثیر منفی در زندگی شما ایجاد کند ، در حالی که خوش بین در هر شرایطی انگیزه خود را حفظ می کند.

4- شکست را شخصاً نگیرید

در بعضی مواقع مشاهده جنبه مثبت شکست می تواند بسیار دشوار باشد. یک فرد خوش بین وقایع را بیرونی می داند ، در حالی که بدبین ها رویدادها را به صورت شخصی تفسیر می کنند. وقتی اوضاع به اشتباه پیش می رود ، خوش بین تمایل دارد که نتیجه این عواملی را که در نتیجه عوامل بیرونی کنترل می شود ، ببیند.
یک فرد خوش بین سعی می کند شرایط را شخصاً نگیرد. اگرچه شکست چیزی نیست که کسی بخواهد با آن کنار بیاید ، اما خوش بین از آن به عنوان یک فرصت یادگیری استفاده می کند.
اگر فرد خوش بین در ترافیک قطع شود ، به جای عصبانیت یا ناراحتی ، او به سادگی اهمیت این رویداد را با گفتن جمله ای مانند “اوه ، خب ، حدس می زنم آن روز فقط روز بدی داشته باشد” پایین می آورد.
خوش بین فکر نمی کند که آنها قطع شده اند زیرا آن شخص قصد بدی علیه آنها داشته است. از طرف دیگر ، فرد بدبین تمایل دارد همه چیز را شخصی بگیرد. اگر فرد بدبین در ترافیک قطع شود ، او واکنش نشان می دهد گویی که راننده دیگر عمداً برای ناراحتی و ناامیدی آنها اقدام کرده است.
نگاه به تصویر بزرگتر به شما این امکان را می دهد که با خونسردی رفتار کنید و هر موقعیتی را کار کنید همانطور که خوش بین در این مثال عمل کرد. در واقع ، شما حتی می توانید فراتر رفته و هر موقعیت منفی را به یک وضعیت مثبت تبدیل کنید. با اجازه دادن به فرد برای قطع ارتباط شما ، ممکن است به او کمک کرده باشید که به موقع به کار خود برسد یا مهلت تعیین شده را بدست آورد.
به یاد داشته باشید که عقب ماندگی های اجتناب ناپذیری که با آنها روبرو هستید ، موقتی ، خاص و خارجی هستند. وضعیت منفی را به عنوان یک رویداد منفرد مشاهده کنید که به رویدادهای احتمالی دیگر مرتبط نباشد و عمدتاً به دلیل عوامل خارجی ایجاد شود که می توانید کنترل کمی بر آنها داشته باشید.
نگران نباشید ، از مشاهده این رویداد به هر روشی دائمی ، فراگیر ، یا نشان دهنده بی کفایتی یا ناتوانی شخصی خودداری کنید. تصمیم بگیرید که هر اتفاقی بیفتد مانند یک فرد خوش بین فکر کنید. شما ممکن است قادر به کنترل وقایع نباشید ، اما می توانید نحوه واکنش به آنها را کنترل کنید. هرچه زودتر این را یاد بگیرید ، شادتر از زندگی خواهید بود.

5. آرام و عینی باشید

فردی که واقعاً خوش بین است ، وقتی درگیر طوفان های اجتناب ناپذیر زندگی روزمره است ، توانایی این را دارد که هم عینی باشد و هم غیر احساسی. این شخص این توانایی را دارد که فارغ از آنچه در زندگی او اتفاق می افتد ، خودش را به روشی مثبت و خوش بینانه ادامه دهد.
این به آنها اجازه می دهد با وجود شرایط بیرونی ذهن خود را آرام ، شفاف و کاملاً کنترل کنند. از آنجا که این فرد آرامش و آگاهی بیشتری دارد ، توانایی تفسیر موثرتری از وقایع را دارند.
بنابراین ، وقتی فرد خوش بین با چالش یا منطقه ای از استرس روبرو می شود ، برای غلبه بر آن بسیار مجهزتر هستند. آنها قادر به كنترل كامل هستند ، فعالانه عمل مي كنند ، و اجازه نمي دهند كه نيروهاي خارجي قضاوت خود را كدر كنند.
از طرف دیگر ، یک فرد بدبین ممکن است درگیر احساسات آنها شود و آنها را به سمت عصبانیت ، ناراحتی و حواس پرتی سوق دهد. این امر منجر به این می شود که آنها مشکلات را بد کنترل کنند ، غیرمنطقی فکر کنند و کارها را با اقدام واکنشی به جای اقدام پیشگیرانه دشوارتر کنند.
اگر احساس می کنید بیش از حد احساس فشار می کنید و یا خونتان در حال جوشیدن است ، در این شرایط آرامش را تمرین کنید. اگرچه گفتن آن از انجام کار ساده تر است ، اما حفظ آرامش و مثبت اندیشی می تواند زندگی شما را تغییر دهد.

.

خوش بین تر شوید
اکنون که این پنج مرحله را برای راهنمایی شما در اختیار دارید ، می توانید این ایده ها را در زندگی روزمره خود عملی سازید.
به یاد داشته باشید که عقب نشینی ها موقت ، خارجی هستند و هر زمان که همه چیز اشتباه پیش می رود ، معمولاً در اثر وقایع مختلف خارجی ایجاد می شوند. با خود بگویید: “آنچه قابل درمان نیست باید تحمل شود” و سپس به فکر کردن در مورد اهداف خود باشید.
برای بهبود بیشتر توانایی مثبت اندیشی و خوش بینی در هر جنبه از زندگی ، از الگوی برنامه توسعه شخصی من استفاده کنید. با استفاده از این الگو ، می توانید زمینه های فرصت خود را شناسایی کرده و موفقیت های خود را بهبود ببخشید ، در عین حال یاد می گیرید که به آینده فکر کنید و اهداف خود را به طور موثر ارزیابی کنید.

.

بلاگر: منصور حیدرزاده

عضو تیم +CHANGE هستم | همیشه به دنبال یادگیری...

اگر این پست مفید بود، آن را به اشتراک بگذار
Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on email
Share on print
لینک کوتاه:
https://thisisamirbagheri.com/?p=23735

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عضویت

ورود