چگونه شغل مناسب خود را پیدا کنیم؟

چگونه شغل مناسب خود را پیدا کنیم؟

یافتن شغل مناسب چالش بزرگی است که همه با آن روبرو هستند و می تواند در طول زندگی شما ادامه یابد. اکثر افراد شاغل ، به اعتراف خودشان ، به دلیل شغل فعلی خود احساس رضایت کامل نمی کنند. اشتغال به کار یا ماندن در شغلی که از نظر ایده آل شما مناسب نیست یکی از بزرگترین اتلاف وقت در زندگی است.

این می تواند برخی از پربارترین سال های شما را از بین ببرد. اگر در آن موقعیت قرار گرفتید ، فکر خوبی است که یک مسیر شغلی جدید را در نظر بگیرید. این می تواند ترسناک باشد ، اما با برخی راهنمایی ها ، این تصمیم می تواند در دسترس شما باشد.

در اینجا 4 نکته برای کمک به شما در یافتن شغل رویایی خود آورده شده است.

.

1) ارزیابی کنید چه چیزی شما را تحریک می کند

ابتدا ، قبل از تصمیم گیری ، باید به خود نگاه کنید و به کارهایی که دوست دارید انجام دهید ، و آنچه در آن مهارت دارید فکر کنید.

بعد از آن ، وقت آن است که یک سوال اساسی از خود بپرسید.

سوالی که می خواهید از خود بپرسید این است:

  • من واقعاً از انجام چه کارهایی لذت می برم؟
  • چه کاری می توانم انجام دهم که به من امکان انجام کاری را بدهد که از انجام آن لذت می برم؟”

.

2) مصاحبه غیر رسمی

گام بعدی در این فرآیند: کسب اطلاعات است. این کار را با تنظیم جلسات غیررسمی یا نوشیدن قهوه با کارفرمایان احتمالی و افرادی که در صنعت شما را به عنوان یک گزینه مناسب برای خود تشخیص داده اند ، انجام می دهید. تا آنجا که می توانید از آنها در مورد تجارت ، شرکت خاص آنها ، موقعیتی که در ذهن دارید و سایر جنبه های صنعت اطلاعات کسب کنید.

با این کار اطلاعات بیشتری در اختیار شما قرار می دهد تا روند تصمیم گیری و همچنین برخی از تماس ها در صنعت را آسان تر کنید.

سایت های شبکه ای مانند LinkedIn راهی عالی برای دستیابی به افرادی در یک صنعت خاص است که شما می خواهید با آنها ملاقات کنید.

.

3) تمام قلب خود را وارد کار خود کنید

بعد از اینکه مراحل کسب اطلاعات را پشت سر گذاشتید ، وقت آن است که مکانی برای ایجاد پیدا کنید. وقتی این کار را می کنید ، بسیار مهم است که تمام قلب خود را وقف انجام کار خود ، واقعاً بسیار خوب کنید.

وقتی متعهد شوید که وظیفه خود را در حد توان خود انجام می دهید ، یکی از دو اتفاق رخ می دهد.

  1. اولین چیزی که ممکن است اتفاق بیفتد این است که خواهید فهمید این حرفه مناسب شماست ، که در ابتدا نادر است ، اما با پیشرفت بیشتر مشخص می شود.
  2. یا خواهید فهمید که این شغل مناسب شما نیست و شما باید به جستجوی خود ادامه دهید.

در هر صورت ، با قرار دادن تمام قلب خود برای انجام یک کار برجسته در شغلی که در حال امتحان کردن آن هستید ، پاسخ این سالات را خیلی سریعتر خواهید یافت. سپس ، می توانید از طرف دیگر بیرون بیایید و تصمیم بگیرید که آیا این کاری است که می توانید ببینید خودتان برای آینده قابل پیش بینی انجام می دهید یا نه.

اگر اینگونه نباشد ، شما به سادگی فرآیند را تکرار می کنید تا زمانی که شغل مناسب خود را پیدا کنید.

.

4) شغل رویایی خود را پیدا کنید

یکی از مسئولیت های اصلی شما در قبال خود انتخاب نوع کاری است که از آن لذت می برید و مناسب ترین کار برای انجام آن است. یافتن شغلی است که بتوانید از استعدادها و توانایی های طبیعی خود در سطح بالایی استفاده کنید.

وظیفه شما در قبال خود این است که در کاری کار کنید که باعث شادی و رضایت شما شود. شما باید شغلی پیدا کنید که بهترین کارها را در شما ایجاد کند و به شما القا کند تا بخواهید در کاری که انجام می دهید عالی باشید.

می خواهم فکری برای شما بکنم تا با دوستان و پیروان خود به اشتراک بگذارید:

انتخاب هدف مشخص و اصلی شما در زندگی ، نقطه شروع عظمت شخصی است

.

.

نتیجه

اینها استراتژی های من برای انتخاب شغل است. حالا دوست دارم از شما بشنوم.

سوال من این است: اگر شما تمام منابع مورد نیاز برای ایجاد شرکت رویاهای خود را داشته باشید ، کدام نوع شرکت را ایجاد می کنید و آن شرکت چه کاری انجام می دهد؟ پاسخ خود را ا طریق دیدگاه ارسال کنید…

.

بلاگر: منصور حیدرزاده

عضو تیم +CHANGE هستم | همیشه به دنبال یادگیری...

اگر این پست مفید بود، آن را به اشتراک بگذار
لینک کوتاه:
https://thisisamirbagheri.com/?p=19842

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت

ورود