چگونه می توان به مشتریان خود نزدیک شد

چگونه می توان به مشتریان خود نزدیک شد؟

با بهره گیری از قدرت نورون های آینه‌ای ، طرفداران خود را ایجاد کنید. همه ما در تلاشیم روابط نزدیکتر با مشتریان خود ایجاد کنیم تا بتوانیم آنها را به طرفداران تبدیل کنیم – مشتریانی وفادار که دوباره از ما خرید می کنند.

این مقاله با الهام از تحقیقات و مطالعات موردی Fanocracy تبدیل طرفداران به مشتری و مشتری به طرفدار ، کتاب جدید دیوید میرمان اسکات و ریک اسکات تهیه شده است.

به طور خاص ، ما می خواستیم در مورد علوم اعصاب فاندوم یاد بگیریم.

چه چیزهایی در مغز ما می گذرد وقتی طرفدار یک کالا ، خدمات ، ایده یا فرد می شویم؟ معلوم می شود که ما انسان ها برای ایجاد ارتباطات عاطفی قوی با افرادی که بخشی از قبیله ما هستند سخت گیر هستیم.

این به دوران باستان برمی گردد اگر کسی به غار ما نزدیک شد ، باید بدانیم که آنها یک دوست (بخشی از قبیله ما) هستند یا یک دشمن (و ما باید بجنگیم یا فرار کنیم). این ایده ها زمانی مهم هستند که از نظر جسمی با افراد نزدیک باشیم. هرچه به هم نزدیک شویم ، احساسات انسان قدرتمندتر می شوند. ما به عنوان کارآفرین می توانیم در کسب و کار خود به افراد نزدیک شویم تا طرفداران خود را افزایش دهیم.
  • اگر نتوانید از نظر جسمی نزدیک شوید چه می کنید؟
  • اگر در سراسر دنیا مشتری داشته باشید یا تجارت مجازی داشته باشید چه می کنید؟
خبر خوب این است که شما نیز می توانید با استفاده از مفهوم دیگری از علوم اعصاب به نام نورون های آینه ای به مشتریان خود نزدیک شوید. نورون های آینه ای گروهی از سلول ها در قشر premotor و قشر تحتانی آهیانه مغز ما هستند.
این سلول های عصبی جذاب هستند زیرا نه تنها هنگام انجام عملی – گاز گرفتن به سیب ، لبخند زدن یا نزدیك شدن با شخصی كه از بودن با آن لذت می بریم فعال می شوند ، همچنین هنگامی كه مشاهده می كنیم شخص دیگری همان عمل را انجام می دهد آتش می گیرند.

.

قدرت نورون های آینه ای در شبکه های اجتماعی که باعث مشتریان همیشگی می‌شوند!

ما با مارکو ایاکوبونی ، استاد روانپزشکی و علوم زیست رفتاری در مرکز نقشه برداری مغز Ahmanson-Lovelace در UCLA ملاقات کردیم ، که این مفهوم جذاب را با ما در میان گذاشت: “این ایده جا افتاده وجود دارد که وقتی من با شما ارتباط برقرار می کنم ، ما دو نفر هستیم و احساس اختلاف می کنیم.

اما در واقع ، آنچه می بینیم ، تکامل انتخاب مغز و روشهایی است که برعکس آن ، غلبه بر اختلاف بین مردم ، به ویژه هنگامی که صحبت از تعاملات رو در رو می شود. آنچه واقعاً نورون های آینه ای انجام می دهند تسهیل پیوند بین خود و دیگران است به گونه ای که به دو روی یک سکه تبدیل می شوند. این تقریباً یک احساس جادویی از ارتباط انسان با دیگران به ما می دهد. وقتی با دیگران ارتباط برقرار می کنیم در بدن قرار می گیرد.
یک جنبه مهم در آینه کاری این است که مغز حتی در صورت فاصله فرد مقابل حتی با حضور مجازی روی صفحه ، آتش می زند. این بازتاب به توضیح جنبه های مثبت و منفی رسانه های اجتماعی کمک می کند. ما می توانیم از طریق تصاویر در پست های فیس بوک و اینستاگرام آنها با افراد ارتباط برقرار کنیم.
مغز ما به ما می گوید به دلیل عکس یا ویدیویی که به اشتراک می گذارند ، با آنها نزدیک هستیم. شاید به همین دلیل است که پست های شبکه های اجتماعی دارای عکس و فیلم از افراد بیشتر از آنهایی که فقط متن ساده دارند ، تعاملات اجتماعی بیشتری دارند و تعاملات بیشتری مانند پسندیدن و اشتراک گذاری بیشتر از عکس ها و فیلم هایی است که افراد در آن حضور ندارند.

ایكوبونی می گوید: وقتی صحبت از رسانه های اجتماعی می شود ، بسیاری از فرآیندهای منعکس کننده در جریان است.

وقتی می بینم که شما در حال ارسال چیزی در یک شبکه اجتماعی ، به ویژه در شبکه های تصویری مانند اینستاگرام یا فیس بوک هستید ، این باعث ایجاد انواع فرایندهای تخیل در مغز من می شود ، بنابراین می توانم شما را از منظر انسانی تر درک کنم ، نه فقط براساس چیزهایی دارم میگم با این حال ، هنگامی که هیچ ارتباط چهره به چهره در شبکه های اجتماعی وجود ندارد ، مردم این ارتباط جادویی را از دست می دهند و این باعث می شود که مردم بتوانند به روشی متضاد با دیگران ارتباط برقرار کنند.

.

چگونه مجاورت فیزیکی می تواند به شما کمک کند تا به مشتریان فرمان دهید

افراد به دلیل نورون های آینه ای ناخودآگاه با بازیگران و هنرمندان و سخنرانانی که در صفحه و صحنه می بینند ارتباط برقرار می کنند. نورون های آینه ای همچنین به توضیح اینکه چرا احساس می کنیم ستاره های فیلم و شخصیت های تلویزیونی را “می شناسیم” کمک می کند. مغز ما به ما می گوید که ما به دلیل احساس نزدیکی با آنها که از دیدن آنها از نزدیک روی صفحه مشاهده می کنیم ، در فضای شخصی آنها بوده ایم. این واکنش موفقی را که طرفداران نسبت به داستان ها و مقالات مجله درباره مصاحبه با مجریان مورد علاقه خود دارند ، توضیح می دهد.

یاكوبونی می گوید: یك هنرمند نمی تواند با همه مخاطبان نزدیك شود. اما فقط نزدیک بودن با برخی از مخاطبان باعث ایجاد حس یکپارچگی بین افرادی که نزدیک هستند و افراد دورتر هستند. اعضای مخاطب از نظر مسافت و فضا فاصله بین هنرمند و آنها را پر می کنند و وقتی می بینیم اجرا می توانیم نوازندگان را تصور کنیم که موسیقی را اجرا می کنند و با آنها همدردی می کنند و نورون های آینه ای برای این امر بسیار مهم است.

برای داشتن یک هنرمند موفق تر ، به روندی احتیاج دارد که هم شامل تصوری از پایین به طرف طرفداران خود باشد و هم آنچه را که آنها دوست دارند و سپس آن را به یک طرح از بالا به پایین تبدیل کنید تا عمل شما را به شکلی هدایت کند که پیروان شما را هدایت کند. برای نوازندگان ، سخنرانان عمومی ، مجریان فروش ، معلمان ، سیاستمداران دستور می دهند ، حضور نورون های آینه ای به این معنی است که اگر در طول اجرا از چند نفر بخواهید که در بین شما حضور داشته باشند ، مخاطب ارتباط بیشتری برقرار می کند.
فضای شخصی. می توانید چندین بار به سمت مخاطب بروید. می توانید چند سوال از مردم بپرسید و با نشان دادن دست ، درصد پاسخ ها را بسنجید. به این فکر کنید که یک یا دو نفر از مخاطبان را که دست خود را بلند کرده اند انتخاب کنید و با رفتن به سمت آنها یک سوال ساده بپرسید. از آنها بخواهید درمورد جوابی که داده اند بیشتر توضیح دهند و یک میکروفون دستی برای جواب دادن به آنها ارائه دهید. این عمل ساده شما را به صورت طبیعی در فضای اجتماعی ده ها نفر و تعداد انگشت شماری از فضای شخصی افراد قرار می دهد.

.

درباره دیوید میرمن اسکات

دیوید میرمن اسکات ، انقلاب بازاریابی را در زمان واقعی خود مشاهده کرد و پنج کتاب در مورد آن نوشت از جمله “قوانین جدید بازاریابی” و “روابط عمومی” ، با بیش از 400000 نسخه به انگلیسی و به 29 زبان از آلبانیایی به ویتنامی فروخته شده است. کتاب جدید او ، فنوکراسی ، به کشف شگفتی می پردازد – و این چه چیزی است که باعث می شود برخی مارک ها نه تنها مشتری ها ، یا حتی مشتریان وفادار – بلکه طرفداران پرشور را به خود جلب کنند.

.

مقاله

.

بلاگر: منصور حیدرزاده

عضو تیم +CHANGE هستم | همیشه به دنبال یادگیری...

اگر این پست مفید بود، آن را به اشتراک بگذار
لینک کوتاه:
https://thisisamirbagheri.com/?p=29217

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت

ورود