چگونه یک ذهنیت مثبت ایجاد کنیم؟

چگونه یک ذهنیت مثبت ایجاد کنیم؟

هنگامی که نوبت به دستیابی به اهداف شخصی و شغلی شما می رسد ، تمرکز زیادی بر روی سنجش موفقیت دارد . طرز فکر پول اساساً نگرش شما به پول نقد است ، بنابراین ایجاد یک ذهنیت مثبت در مورد پول برای موفقیت و رفاه عمومی بسیار مهم است.

هنگامی که نوبت به دستیابی به اهداف شخصی و شغلی شما می رسد ، تمرکز زیادی بر روی سنجش موفقیت دارد. طرز فکر پول اساسا نگرش خود را به پول نقد، بنابراین در حال توسعه یک طرز فکر مثبت در مورد پول برای موفقیت کلی و خوب بودن بسیار مهم است.

برای ایجاد یک ذهنیت مثبت در مورد پول ، می خواهید ذهنیت خود را از شر همه باورهای محدود کننده ای که مانع از اقدام شما می شود ، خلاص کنید ، سپس از طریق یک لنز فرصت طلبانه به جهان نگاه کنید تا به طور کامل در زندگی خود به دست آورید.

اگر می خواهید یک ذهنیت مثبت در مورد پول کشف کنید ، در اینجا چند مرحله عملی برای رسیدن به آنجا وجود دارد.

.

ذهنیت مثبت پول چیست؟

اگر تغییر ذهنیت شما در مورد پول در اولویت است ، ابتدا می خواهید بفهمید که حتی ذهنیت پول چیست. طرز فکر پول نگرشی غالب است که شما در مورد امور مالی خود دارید. ذهنیت شما درباره پول هر روز تصمیمات مالی شما را هدایت می کند. این می تواند تأثیر زیادی در توانایی شما در رسیدن به اهداف خود داشته باشد. تمرکز بر داشتن یک طرز فکر مثبت پول برای موفقیت حیاتی است. اگرچه پول می تواند برای بسیاری از افراد یک موضوع استرس زا باشد ، اگر ذهنیت خود را در مورد پول تغییر دهید ، تمایل دارید در مورد چگونگی غلبه بر چالش ها انتخاب بهتری داشته باشید.

.

4 مرحله برای ایجاد یک ذهنیت مثبت پول

پول و طرز تفکر دست به دست هم می دهند ، بنابراین درک آن و تمرکز روی روش های مثبت دیدن آن برای موفقیت مادام العمر بسیار مهم است. اما ، این راز این است: وقتی رابطه خود را با پول درست کنید ، بسیاری از زمینه های دیگر زندگی خود را دگرگون خواهید کرد.

در اینجا چهار مرحله آورده شده است که به شما کمک می کند طرز فکر مثبت پول را توسعه دهید:

  1. اشتباهات مالی خود را ببخشید: اگر هرگز پرداخت کارت اعتباری یا قبض را از دست ندهید ، ممکن است یک معلم مالی باشید. با این حال ، برای اکثریت قریب به اتفاق آنها بخشیدن اشتباهات مالی مهم است. هدف این است که تمرکز خود را از شرم دور کرده و در آینده جایی برای اقدامات بهتر و نگرش مثبت به پول ایجاد کنید. برای بخشش اشتباهات مالی خود ، ابتدا تصدیق کنید که چه اتفاقی افتاده ، از خود عذرخواهی کنید ، سپس بر حرکت رو به جلو تمرکز کنید. اگر شروع به ایجاد ذهنیت منفی نسبت به پول می کنید ، فقط بخاطر داشته باشید ، اشتباهات مالی شما نیستید. شما از اشتباهات مالی گذشته خود مستقل هستید.
  2. اهداف مالی را تعیین کنید: هنگامی که اشتباهات مالی گذشته را بخشید ، تعیین اهداف مالی می تواند گام بعدی خوبی برای تسلط بر ذهنیت پول باشد. هنگام تعیین اهداف ، مشخص کنید که بیشتر برای شما مهم است و همه موارد را روی میز بگذارید. شما می خواهید اهداف موردنظر را بررسی کنید ، چه چیزی کمی طول می کشد و چه اهدافی باید بخشی از استراتژی بلند مدت شما باشند. هنگامی که این اهداف مالی را شناسایی کردید ، از تست +CHANGE استفاده کنید تا مطمئن شوید اهداف مشخص ، قابل اندازه گیری ، قابل دستیابی ، مرتبط و به موقع هستند. تست +CHANGE من به شما کمک می کند اهداف خود را روشن کنید ، تلاش خود را متمرکز کنید و از زمان و منابع خود به طور مثر استفاده کنید.
  3. بودجه خود را برای خوشبختی بهینه کنید: دستیابی به تسلط بر ذهنیت پول کار ساده ای نیست. اما بهینه سازی بودجه شما برای درج مواردی که باعث خوشحالی شما می شوند ، این کار را کمی راحت تر می کند. اگر عضویت در سالن ورزشی یا رفتن به شام ​​شما را خوشحال می کند ، بودجه خود را بر اساس آن برنامه ریزی کنید تا شامل این موارد شود. اگر احساس محرومیت نکنید ، بودجه بندی کمتر احساس سختی می کند. هنگام بودجه بندی ، یک قانون خوب این است که 50٪ درآمد شما باید به نیازهایی مانند مسکن ، غذا ، گاز و دارو اختصاص یابد ، 30٪ به تعطیلات و در آخر یادگیری نحوه نواختن ساز و 20٪ پس انداز می شود. اگر بدهی دارید ، ممکن است 20٪ ابتدا به پرداخت آن پرداخت شود.
  4. خود را در مورد پول آگاه کنید: در آخر ، اگر می خواهید ذهنیت مثبتی در مورد پول داشته باشید ، خود را در مورد پول آگاه کنید . خود را با افرادی که با این ارزشها زندگی می کنند محاصره کنید ، کتابهایی را بخوانید که ذهنیتهای مثبت را ترویج می کنند و مطمئن شوید که اخبار رسانه های اجتماعی منفی بودن پول و هزینه را تقویت نمی کند.

.

خواندن کتاب ها

احساسات شما درباره پول به طور مستقیم بر واقعیت مالی شما تأثیر می گذارد. در حالی که والدین و سایر تأثیرات بیرونی پول های مختلفی را ریشه دوانده اند. اعتقادات به ذهن شما ، چیز خوب این است که افکار شما در مورد پول می تواند تغییر کند.

نکته اصلی این است که دائماً ذهن خود را با محتوای جدید و مثبتی تغذیه کنید که به شما یاد می دهد چگونه به روش کاملاً جدیدی به پول فکر کنید. کتاب های ذهنیت پول عادت های مثبت خرج پول و بودجه بندی را که ضروری است در آموزش ذهنیت پول شما تشویق می کنید.

.

از نقل قول ها الهام بگیرید

احاطه به نقل قول های انگیزنده و آموزنده به شما کمک می کند تا ذهنیت درستی از پول داشته باشید. نقل قول هایی را که باعث می شود احساس خوبی نسبت به خودتان و هزینه هایتان داشته باشید جستجو کنید و یا آنها را در تلفن یا رایانه خود ذخیره کنید یا برای نگهداری در خانه چاپ کنید.

.

افراد موفق را دنبال کنید

با افراد موفق به روز باشید. این که آیا این در رسانه های اجتماعی است ، از طریق یک وبلاگ یا رسانه های خبری معتبر ، پیروی از افراد موفق شما را به بزرگی الهام می دهد.

این افراد نیز نیازی به چهره های عمومی ندارند. خود را به چالش بکشید تا فقط از کسانی که قبلاً به آنچه شما می خواهید بدست آورید ، مشاوره بگیرید. این افراد می توانند اعضای خانواده ، همکاران ، مربیان یا تأثیرگذار مالی باشند. به هر حال ، دنبال کردن در مسیر شخصی که قبلاً موفق بوده و از یک طرز فکر مثبت پول تقلید می کند ، بسیار راحت تر است.

.

اهدافی را برای آینده ای موفق از نظر اقتصادی تعیین کنید

اکنون که می دانید چگونه یک “ذهنیت پول” مثبت ایجاد کنید ، شروع به اجرای این نکات برای آینده موفق تر کنید. تعیین اهداف اکنون می تواند شما را برای موفقیت مالی در آینده آماده کند. برای اطمینان از تعیین و دستیابی کامل اهداف خود ، تست +CHANGE را انجام دهید کنید. اکنون در دوره مقدماتی +CHANGE  یادگیری را شروع کنید و در مسیر موفقیت قرار بگیرید.

.

بلاگر: منصور حیدرزاده

عضو تیم +CHANGE هستم | همیشه به دنبال یادگیری...

اگر این پست مفید بود، آن را به اشتراک بگذار
لینک کوتاه:
https://thisisamirbagheri.com/?p=26177

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت

ورود