یک زندگی بدون محدودیت بسازید

یک زندگی بدون محدودیت بسازید

نقطه آغاز موفقیت و موفقیت بزرگ همیشه یکسان بوده است. این رویای شماست که رویاهای بزرگ را ببینید و یک زندگی بدون محدودیت بسازید. هیچ چیز مهمتر و هیچ چیز سریعتر از این نیست که شما محدودیت های خود را کنار بگذارید تا به فرد شگفت انگیزی که می خواهید تبدیل شوید. اما باید بدون محدودیت رویاپردازی و خیال پردازی کنید.

همانطور که گفته شد: “شما باید رویاهای بزرگ را ببینید ، زیرا فقط رویاهای بزرگ قدرت به حرکت در آمدن ذهن را دارند.” وقتی شروع به دیدن رویاهای بزرگ می کنید ، سطح عزت نفس و اعتماد به نفس شما بلافاصله بالا می رود. شما در مورد خود و توانایی خود در مقابله با آنچه برای شما اتفاق می افتد احساس قدرت بیشتری خواهید کرد. دلیل این که بسیاری از افراد به این موفقیت ناچیز دست می یابند این است که آنها هرگز به خود اجازه نمی دهند که به عقب برگردند و زندگی آنها روز به روز بهتر می شود.

.

نظریه محدودیت ها

الیهو گلدرت یگوید: یک اصل قدرتمند که می توانید از آن برای دیدن رویاهای بزرگ و زندگی بدون محدودیت استفاده کنید “تئوری محدودیت ها” نامیده می شود، این یکی از بزرگترین پیشرفت ها در تفکر مدرن است. آنچه که گلدرات دریافت کرده این است که در هر فرآیند ، برای رسیدن به هر هدفی ، یک گلوگاه یا بند خفه وجود دارد که به عنوان محدودیتی در روند کار وجود دارد. این محدودیت سپس سرعت دستیابی به هدف خاصی را تعیین می کند.

آنچه که گلدرات دریافت این است که اگر تمام انرژی خلاقیت و توجه خود را در کاهش محدودیت متمرکز کنید ، می توانید سریعتر از انجام هر کار دیگری سرعت کار را تسریع کنید.

بگذارید برای شما مثالی بزنم. بگذارید بگوییم شما می خواهید درآمد خود را دو برابر کنید. محدودیت حیاتی یا عامل محدود کننده چیست که شما را عقب نگه می دارد؟ خوب ، شما می دانید که درآمد شما پاداش مستقیم کیفیت و کمیت خدماتی است که به دنیای خود ارائه می دهید. در هر زمینه ای که باشید ، اگر می خواهید درآمد خود را دو برابر کنید ، به سادگی باید کیفیت و کمیت کاری را که برای آن درآمد انجام می دهید ، دو برابر کنید. یا باید فعالیت ها و مشاغل خود را تغییر دهید تا کاری که انجام می دهید دو برابر ارزش داشته باشد.

اما همیشه باید از خود بپرسید: “محدودیت اساسی چه چیزی من را عقب نگه می دارد یا سرعت را در افزایش درآمد من دو برابر می کند؟”

.

قانون 80/20 در عمل

یکی از دوستان یکی از پردرآمدترین متخصصان کمیسیون در کشور است. یکی از اهداف او دو برابر کردن درآمدش طی سه تا پنج سال آینده بود. وی قانون 80/20 را در پایگاه مشتری خود اعمال کرد. وی دریافت که 20 درصد از مشتریان وی 80 درصد از سود وی را تشکیل می دهند و میزان زمان صرف شده برای یک مشتری با سود بالا تقریباً همان زمان صرف شده برای مشتری کم سود است. به عبارت دیگر ، او زمان خود را به طور مساوی بر تعداد وظایفی که انجام می داد تقسیم می کرد در حالی که تنها 20 درصد از آن موارد 80 درصد از نتایج او را تشکیل می دهد.

بنابراین او در لیست مشتریان خود خطی را در زیر کسانی قرار داد که 20 درصد برتر را نشان می دهند و سپس سایر متخصصان صنعت خود را فراخواند و با احتیاط ، مودبانه و با استراتژیک 80 درصد مشتریان خود را که فقط 20 درصد از مشتریان خود را نشان می دهند ، تحویل داد. کسب و کار. سپس وی نمایه ای از مشتریان برتر خود را تهیه و شروع به جستجو در بازار به طور اختصاصی برای نوع مشتری متناسب با مشخصات خود کرد. به عبارت دیگر ، کسی که می تواند کمک کننده اصلی سازمان خود باشد و به نوبه خود می تواند با سطح برتری که مشتریانش به آن عادت کرده اند ، خدمت کند. و به جای اینکه در سه تا پنج سال درآمد خود را دو برابر کند ، در سال اول آن را دو برابر کرد!

.

محدودیت های شما چیست؟

  • چه چیزی مانع شما می شود؟ 
  • آیا سطح تحصیلات یا مهارت شماست؟ 
  • آیا شغل فعلی یا شغل شماست؟ 
  • آیا محیط فعلی یا سطح سلامتی شماست؟ 
  • آیا این موقعیت هایی است که امروز در آن قرار دارید؟ 
  • تعیین سرعت برای رسیدن به هدف چیست؟

به یاد داشته باشید ، هر آنچه را که یاد گرفته اید ، می توانید یاد بگیرید! به هر موقعیتی که رسیده اید ، احتمالاً می توانید خود را از آن خارج کنید. اگر هدف واقعی شما دیدن رویاهای بزرگ و زندگی بدون محدودیت است ، می توانید این را استاندارد خود قرار دهید و تمام کارهایی را که در برابر آن انجام می دهید مقایسه کنید.

.

سه کلید زندگی بدون محدودیت همیشه یکسان بوده است.

  1. وضوح: وضوح به این معنی است که شما کاملاً در مورد اینکه کی هستید ، آنچه می خواهید و کجا می روید واضح است. شما اهداف خود را یادداشت می کنید و برای تحقق آنها برنامه ریزی می کنید. شما اولویت های بسیار دقیق تعیین می کنید و هر روز کاری می کنید تا شما را به سمت اهداف خود سوق دهد. و هرچه پیشرفت بیشتری در جهت انجام کارهایی که برای شما مهم هستند ، داشته باشید ، اعتماد به نفس و خودباوری بیشتری خواهید داشت و اطمینان بیشتری خواهید یافت که هیچ محدودیتی برای رسیدن به آن ندارید.
  2. صلاحیت: شایستگی به این معنی است که شما در زمینه های نتیجه اصلی در رشته انتخابی خود بسیار بسیار خوب می شوید. شما قانون 80/20 را برای هر کاری که انجام می دهید اعمال می کنید و در 20 درصد وظایفی که به 80 درصد نتایج شما کمک می کنند ، برجسته می شوید. شما خود را وقف یادگیری مداوم می کنید. شما هرگز از رشد دست نمی کشید. شما می دانید که برتری یک هدف متحرک است. و شما خود را متعهد می دانید که هر روز کاری انجام دهید که به شما امکان می دهد در انجام مهمترین کارها در زمینه کاری خود بهتر و بهتر شوید.
  3. تمرکز: تمرکز داشتن نظم و انضباط شخصی است که شما را مجبور می کند تک فکر روی یک چیز ، مهمترین چیز را متمرکز کنید و تا زمان کامل با آن بمانید.

.

دو کلمه کلیدی موفقیت همیشه تمرکز و تمرکز بوده است.
تمرکز این است که بدانید دقیقاً چه چیزی می خواهید باشید ، داشته باشید و انجام دهید. تمرکز ، بدون انحراف یا حواس پرتی ، در یک مسیر مستقیم برای دستیابی به کارهایی که می توانند تغییر واقعی در زندگی شما ایجاد کنند ، استقامت و استقامت است.
هنگامی که به خود اجازه می دهید آرزوهای بزرگ خود را ببینید ، خلاقانه فعالیت هایی را که بیشتر وقت شما را می گیرد رها کنید و انرژی های درونی خود را معطوف به کاهش محدودیت های اصلی خود کنید ، احساس قدرت و اعتماد به نفس باور نکردنی خواهید داشت. همانطور که تمرکز خود را برای انجام کاری که دوست دارید انجام دهید و عالی شدن در آن چند زمینه که می تواند تغییر واقعی در زندگی شما ایجاد کند ، متمرکز می کنید ، شروع به فکر کردن به جای امکانات می کنید تا غیرممکن ها ، و به سمت تحقق کامل بالقوه .

.

بلاگر: منصور حیدرزاده

عضو تیم +CHANGE هستم | همیشه به دنبال یادگیری...

اگر این پست مفید بود، آن را به اشتراک بگذار
لینک کوتاه:
https://thisisamirbagheri.com/?p=20965

2 پاسخ

  1. سلام …. عالی فقط هنوز نفهمیدم چطوری خودم به خواسته تشکیل زندگی مشترک برسونم چیزی که از کودکی آرزوی بزرگم بود و بخاطرش تا حالا خیلی دردسرها کشیدم و با ادمهای مختلفی اشناشدم … شما اوندفعه تلفنی بهم گفتین باید پیش بیاد ولی چطوری پیش میاد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت

ورود