احساس خستگی

7 روش برای جلوگیری از احساس خستگی

بین کار ، خانواده و تعهدات شخصی ، زندگی گاهی اوقات می تواند شما را به این فکر وا دارد که ” احساس ضعف می کنم” مسئولیت های شما ممکن است در محل کار و خانه در حال افزایش باشد. حتی اخبار روزانه می توانند احساس استرس در شما ایجاد کنند.

همه اطراف خود زوج هایی را میشناسیم که موفق تر از ما هستند، آنها احتمالاً مسئولیت کمتری از شما ندارند. به احتمال زیاد آنها مدیریت استرس بهتری دارند و می دانند چگونه زمان خود را مدیریت کنند . آنها به جای احساس خستگی ، اولویت بندی ، تفویض اختیار و دستیابی به آنها را انجام می دهند و این مهارت هایی هستند که می توانید یاد بگیرید.

.

چرا احساس خستگی بیش از حد می کنم؟

احساس خستگی غالباً وقتی شروع می شود که یک رویداد بزرگ در آینده داشته باشیم. برنامه ریزی عروسی ، آماده شدن برای محل کار ، کمک به بچه ها برای ورود به دانشگاه یا تغییرات بزرگ دیگر باعث می شود احساس کنیم جایی برای چیز دیگری وجود ندارد. احساس خستگی بیش از حد نیز می تواند نتیجه تجمع چیزهای کوچک باشد: شاید همسرتان زیاد کار می کند ، اما شما به کمک بیشتری در خانه نیاز دارید. یا تغییرات در محل کار مسئولیت های بیشتری را به عهده شما گذاشته است.
احساس خستگی بیش از حد می تواند یک چرخه منفی ایجاد کند: هنگامی که وضعیت خود را مدیریت نمی کنید ، بیش از حد احساس خستگی می کنید. شما احساس استرس و اضطراب می کنید ، که باعث می شود چیزهای کوچک بزرگتر از آنچه هستند باشند. این باعث می شود که بیش از پیش احساس شلوغی کرده و چرخه ادامه یابد. برای شکستن چرخه ، باید یک قدم به عقب برگردید و یاد بگیرید چگونه با احساس غرق شدن به روشی سازنده کنار بیایید.

.

چگونه با احساس خستگی مقابله کنیم

همه با احساس خستگی بیش از حد آشنا هستند – اما برخی از ما بهتر از دیگران با این مسئله مقابله می کنیم. در اینجا استراتژی هایی وجود دارد که بسیاری از افراد موفق برای کنترل دوباره احساسات خود استفاده می کنند .
.

1. اعتقادات خود را به چالش بکشید

چند بار فکر کرده اید ، ” چرا احساس می کنم بیش از حد غرق شده ام ؟” در ماه گذشته؟ هفته گذشته؟ اگر احساس خستگی مفرط یک مبارزه مداوم است و نمی توانید انگشت خود را روی علت آن بگذارید ، ممکن است لازم باشد باورهای محدود کننده خود را بررسی کنید . همه ما بر اساس تجربیات شخصی خود باورهایی درباره خود و جهان پیرامون خود ایجاد می کنیم. آیا شما کمال گرا هستید؟ آیا بیش از حد به آنچه دیگران فکر می کنند اهمیت می دهید؟ کنار گذاشتن باورهایی از این دست می تواند به شما کمک کند تا برای همیشه اضطراب و احساسات غرق در خود را کنار بگذارید .

.

2. بر نتیجه خود تمرکز کنید

بعضی اوقات نمی توانیم نه بگوییم. بعضی اوقات باید کارها را انجام دهیم. وقتی چیزهای زیادی روی بشقاب خود دارید و از خود می پرسید که چگونه می توانید با احساس خستگی زیاد کنار بیایید ، اولین قدم این است که به نتیجه خود توجه کنید . نتیجه شما هدف نهایی شماست. شاید شما در حال برنامه ریزی رویدادی هستید که می خواهید بدون دردسر برگزار شود. شاید شما برای به دست آوردن آزادی مالی در حال ایجاد یک تجارت هستید. بر نتیجه مورد نظر خود تمرکز کنید ، سپس مشخص کنید که چگونه می توانید از طریق راه حل های عملی به آنجا برسید.

.

3. اولویت بندی کنید

هنگامی که هدف نهایی خود را تعیین کردید ، برای تعیین اولویت های خود به عقب رجوع کنید. روش برنامه ریزی سریع در دوره مقتدماتی +CHANGE برای دستیابی به موفقیت های بیشتر برای شما مفید است. ابتدا دید خود را ارائه خواهید داد. سپس می توانید برای روز بعد ، هفته و ماه (و غیره) برنامه ریزی کنید و یک نقشه متمرکز دقیق برای زندگی خود ایجاد کنید. این یک روش تفکر است که می تواند زندگی شما را متحول کند وقتی احساس خستگی شدید دارید.

.

4. بدانید چه زمانی به اندازه کافی خوب است

کمال گرایی می تواند ناشی از ترس باشد: اگر کاری که ما انجام می دهیم کامل نباشد ، اشتباه است. این یک شکست است و بنابراین ما یک شکست خورده هستیم. افراد رقیب نیز غالباً کمال گرا هستند. آنها احساس می كنند كه می توانند با كامل بودن ، دیگران را “كتك” بزنند. اما اگر خیلی طولانی به کارهایی می پردازید که فقط سود ناچیزی برای شما دارد ، وقت آن است که انجام دهید. همانطور که شریل سندبرگ می گوید ، “انجام شده بهتر از کامل است”

.

5. کمی استراحت کنید

برای بسیاری از ما ، گذاشتن چیزهایی مانند کمال گرایی نوعی مراقبت از خود است . اگر می خواهید احساس خستگی نکنید ، اولویت بندی سلامت روحی و جسمی خود بسیار مهم است . کمی استراحت باعث افزایش خلاقیت می شود و هنگام بازگشت بازده بیشتری ایجاد می کند. بیل گیتس هر سال دو هفته استراحت می کند. ماریسا مایر هر چهار ماه یک هفته تعطیلات می گیرد.

.

6. ذهن آگاهی را تمرین کنید

تمرین ذهن آگاهی یکی دیگر از عادت های تقریباً جهانی افراد موفق است. تونی می سازد چیدن برگ رسیده تنباکو بخشی از مراسم صبح خود را، با تمرکز بر قدردانی و اهداف. Padmasree جنگجو تعمق هر شب – یک عادت است که کمک کرد از نگه داشتن او احساس غرق شده 22،000 کارکنان او را به عنوان CTO سیسکو نظارت. فکر می کنید وقت ندارید؟ صرف 10 دقیقه پاکسازی ذهن می تواند تمرکز شما را تیزتر کند ، به شما کمک می کند روشن فکر کنید و تصمیمات بهتری بگیرید.

.

7. کار خوبی انجام دهید

افزودن مورد دیگر به برنامه ممکن است آخرین کاری باشد که می خواهید انجام دهید اگر دائماً فکر می کنید ، ” احساس ضعف می کنم .” اما می تواند یکی از بهترین راه حل ها باشد. داوطلبانه در آشپزخانه سوپ یا پناهگاه بی خانمان ها باشید. جعبه ها را در یک بانک غذا بسته بندی کنید. سگها را در پناهگاه حیوانات قدم بزنید. شما از ذهن خود بیرون می آیید و چیزهایی را از منظر جدید می بینید که احساس خستگی بیش از حد به شما می کند تا احساس شکرگزاری نسبت به همه داشته های خود را داشته باشید.

اگر این پست مفید بود، آن را به اشتراک بگذار
لینک کوتاه:
https://thisisamirbagheri.com/?p=29200

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت

ورود