این 7 دلیل باعث ثروتمند شدن افراد می‌شود

این 7 دلیل باعث ثروتمند شدن افراد می‌شود

زمانی که مرز میلیون دلار را رد کردم، نگاهی به دور و بر خود کرده و به سنجیدن جوانب کار پرداختم؛ سپس از خود پرسیدم: «چگونه است که همه افراد این اصول ساده را برای ثروتمند شدن به کار نمی‌گیرند؟» همان‌گونه که به تحقیقاتم ادامه می‌دادم، فهمیدم افراد بنا به هفت دلیل ثروتمند نمی‌شوند. بگذارید درباره هر یک از این دلایل به نوبت بحث کنیم.

1. موقعیت ثروتمند شدن هیچ‌گاه برایشان پیش نمی‌آید

برای این افراد هیچ‌گاه موقعیت ثروتمند شدن پیش نمی‌آید؛ زیرا تربیت و پرورش و شرایط اولیه‌شان از خانواده‌ای بوده که در آن هیچ‌ وقت کسی ثروتمند نبوده است؛ در ضمن، ‌هرگز به این فکر نکرده‌اند که درست مثل میلیون‌ها نفر از کسانی که قبل از آن‌ها ثروتمند شده‌اند، آن‌ها هم می‌توانند ثروتمند شوند.

 2. هیچ‌گاه تصمیم به این کار نگرفته‌اند

بسیاری از مردم درباره نوع متفاوت زندگی خود در صورت داشتن مبلغ زیادی پول، آرزو می‌کنند. امیدوارند، تصور و خیال‌پردازی می‌کنند. آن‌ها مردم اطرافشان را که عملکردی بسیار بهتر از آن‌ها دارند، تحسین کرده، به آن‌ها غبطه می‌خورند و البته دائم نگران پول هستند؛ اما هیچ‌گاه برای ثروتمند شدن تصمیم قاطعی نمی‌گیرند؛ در نتیجه، هرگز حتی اولین گام را هم برنمی‌دارند. آن‌ها تکنیک‌ها و ترفندهای ایجاد ثروت را نمی‌آموزند و دانش و مهارت‌های خود را به منظور افزایش ارزش و اعتبار خود در محل کار ارتقا نمی‌دهند. به جای آن موقعیت خود را با آوردن عذر و بهانه‌هایی نظیر اینکه موفقیت تا حد زیادی بستگی به «شانس» دارد و آن‌ها در طول زندگی خود شانس نیاورده‌اند، توجیه می‌کنند.

 3. تعلل ورزیده و تنبلی می‌کنند

اگر موقعیتی پیش آید و آن‌ها تصمیم بگیرند ثروتمند شوند، هیچ‌گاه دست به کار نمی‌شوند، بلکه تعلل می‌ورزند و در جایگاه شگفت‌انگیز خیال‌پردازانه «یک روزی این کار را خواهم کرد»، قرار می‌گیرند حتی ممکن است بگویند:

روزی به‌ جای اینکه تمام پول خود را خرج کنم، آن را پس‌انداز خواهم کرد.
یک روز سخت‌تر کار خواهم کرد تا ارزش و اعتبار خود را افزایش دهم.
یک روز قرض‌های خود را خواهم پرداخت.
آن‌ها بیشتر عمر خود را در خیال واهی «یک روز این کار را خواهم کرد» سپری می‌کنند.

«رهانیدن خود از بند اسارت منطقه راحتی» یکی از رموز موفقیت شما است! پس عذر و بهانه آوردن را متوقف و شروع به توسعه پیشرفت و ترقی کنید.

 4. از شکست می‌ترسند

این افراد به خاطر انتقادهای مخرب در اوایل دوران کودکی، اشتباهاتی که در زمان بزرگ‌سالی مرتکب شده‌اند و به سبب ترس از ارتکاب اشتباه و از دست دادن وقت و پول خود، فلج و ناتوان شده‌اند حتی اگر فرصتی به آن‌ها ارائه شود، به حالتی از تعلل و وقفه کامل دچار می‌شوند. در واقع ترس از شکست در آن‌ها سبب شده انواع و اقسام دلایل و بهانه‌ها را برای نپذیرفتن عملی بیاورند؛ بهانه‌هایی از این قبیل که آن‌ها وقت کافی، سرمایه و دانش و مهارت‌های لازم برای انجام این کار را ندارند. از این‌رو مانند گوزنی که با نور چراغ‌های جلوی خودرویی غافل‌گیر شده با قبول شکست متوقف شده‌اند که باعث می‌شود نتوانند هیچ‌ کاری را به عهده بگیرند.

 5. از انتقاد و تایید نشدن می‌ترسند

بسیاری از مردم تصور می‌کنند اگر هدفی برای بهبود شرایط مالی خود در نظر بگیرند، اطرافیان، آن‌ها را مورد انتقاد و تمسخر قرار خواهند داد. آن‌ها نگران‌اند که این افراد محض انتقاد، به دقت زیر نظرشان گرفته‌اند و با خوشحالی و تمسخر تمام اشتباهاتشان را متذکر می‌شوند و در نتیجه به خاطر ترس از تایید نشدن، اغلب به هیچ کاری اقدام نمی‌کنند.

راه‌حل این است که وقتی تصمیم می‌گیرید ثروتمند شوید، به هیچ‌کس نگویید، آن را مانند رازی نزد خود نگه دارید، به شکلی کاملا شخصی و خصوصی روی هدف خود کار کنید و فقط زمانی این مسئله را به مردم بگویید که آن‌ها شاهد پیشرفت زندگی شما هستند و از شما چگونگی آن را جویا می‌شوند.

 6. یادگیری و رشد و پیشرفت را متوقف کرده‌اند

برای دستیابی به چیزی که پیش از این به آن دست نیافته‌اید، باید چیزهایی را یاد بگیرید و به کار ببندید که پیش از این انجام نداده‌اید. دانش و مهارت، پله‌های نردبان موفقیت مالی هستند. برای از صفر شروع کردن و دستیابی به موفقیت مالی، مجبور خواهید شد سری کاملی از مهارت‌هایی را یاد گرفته، توسعه داده و به کار گیرید که به شما امکان می‌دهد در محل کار خود دارای ارزش و اعتبار شده و حتی تبدیل به عضوی حیاتی شوید.

 7. استقامت و پافشاری نمی‌کنند

بسیاری از مردم برای رسیدن به موفقیت، به حد کافی استقامت و پافشاری نمی‌کنند. افراد موفق به شما خواهند گفت که دلیل اصلی موفقیتشان این بوده که از رها کردن و کنار گذاشتن کار خود امتناع ورزیده‌اند. آن‌ها از تسلیم شدن هنگام مواجهه با سختی‌ها و مشکلات سرباز زده‌اند. آن‌ها بارها، سال‌های سال و حتی در مواجهه با ورشکستگی کامل و ورشکستگی مالی، مقاومت و پافشاری کرده‌اند و هیچ‌گاه از تلاش باز نایستاده‌اند.

تعداد افرادی که درست وقتی فقط چند گام تا نقطه عطف زندگی خود فاصله داشته‌اند و با پیمودن این گام‌ها بنا بوده به موفقیت بزرگ دست یابند اما تسلیم شده و کار خود را ترک کرده‌اند، بسیار حیرت‌آور است. پافشاری در کنار عزم و اراده قاطع، ضامن‌های نهایی هستند که باعث می‌شود به تمام اهداف مالی خود دست یابید.

اگر این پست مفید بود، آن را به اشتراک بگذار
لینک کوتاه:
https://thisisamirbagheri.com/?p=29982

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت

ورود